Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупаційна влада Криму готується побудувати опріснювальну установку поблизу Сак

25 / 09 / 2020

«Протягом найближчих двох тижнів буде подано урядом рішення, пов’язане з будівництвом опріснювальної установки в Сімферополі. Установка буде будуватися в селищі Миколаївка, на березі моря, 30 км пряма лінія (до Сімферополя — ред.). В країні таких проектів ніхто ніколи не реалізовував. По суті, рішення, яке буде прийнято тут, буде унікальним», — сказав Аксьонов.

Російський прем’єр Криму Юрій Гоцанюк також заявив, що тривають пошуки додаткових підземних джерел артезіанської води.

Як ми повідомляли раніше, російська держкорпорація «Ростех» заявила про готовність запустити в серійне виробництво установку для опріснення морської води методом зворотного осмосу. 

Нагадаємо, у зв’язку з гострим дефіцитом прісної води в Криму, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня водозабезпечення стало здійснюватися по годинах вранці і ввечері.

Раніше окупаційна влада Криму повідомляла, що навіть з урахуванням економії, запасів води в Сімферополі залишилося до листопада. 

До 2014 року дніпровська вода з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Однак, з початком окупації, поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі води в Крим можливе тільки після деокупацію півострова.

Детальніше про те, як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини