Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відбувся брифінг, присвячений доступності української освіти для абітурієнтів з окупованих територій

1 / 09 / 2020

Організаторами брифінгу виступили ГО «КримSOS», Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», ГО «ДонбассSOS», БФ «Stabilization Support Services», Центр громадянської освіти «Альменда» і Центр прав людини «ZMINA».

Під час брифінгу спікери нагадали, що у 2020 році з’явилася можливість для абітурієнтів з окупованих територій вступати до будь-якого закладу вищої освіти за вступними іспитами в рамках квот, встановлених Урядом України. Такі зміни мали на меті забезпечити всім абітурієнтам з окупованих територій, хто через карантинні обмеження не зміг скласти ЗНО, можливість доступу до української освіти.

За офіційною статистикою міністерства освіти України, цьогоріч за результатами основної вступної кампанії в українські навчальні заклади вже вступили 321 кримчанин і 1008 абітурієнтів з тимчасово окупованої території Донбасу. У минулому році за аналогічний період до українських навчальних закладів вступили 265 кримчан і 1600 жителів окупованого Донбасу.

Правозахисники промоніторили більше 60 ВНЗ України, аби з’ясувати наскільки українська освіта стала доступнішою для молоді з окупованих територій.

За словами координатора КримSOS Дениса Савченка, незважаючи на позитивні зміни, прийняті урядом (наприклад можливість вступати без здачі ЗНО, система квот, розширений список ВНЗ для вступу), часто молодь з Криму і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей стикається з проблемами вступу до українських навчальних закладів через дії української влади.

«Доступ до освіти прямо пов’язаний зі свободою пересування, але український уряд несподівано для всіх закрив всі КПВВ на адмінмежі з Кримом з 9 по 28 серпня в розпал вступної кампанії. Пізніше уряд спростив перетин адмінмежі для абітурієнтів, але доступ до українських навчальних закладів для кримчан все одно залишився обмеженим», — сказав Денис Савченко.

Також серед проблем, з якими стикаються абітурієнти, правозахисники відзначили питання з доступом до необхідних для вступу документів, питання проживання під час вступної кампанії, а також необхідність дотримання самоізоляції.

Правозахисники нагадали, що вступна кампанія триває до 23 жовтня. Вони закликають уряд врегулювати до цієї дати перераховані проблеми абітурієнтів. Також вони закликають українську владу крім постанов, прийняти також і нормативно-правові акти, які би регулювали вступ абітурієнтів з окупованих територій до українських навчальних закладів.

Після брифінгу правозахисники направили звернення прем’єр-міністру України з рекомендаціями щодо покращення доступності української освіти для абітурієнтів з окупованих територій.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини