Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Києві відкрили фотовиставку до Дня депортації

18 / 05 / 2016

До 72-ї річниці до дня депортації кримських татар в Українському кризовому медіа-центрі за ініціативи громадської ініціативи КримSOS відкрили виставку про 10 пережитих у 1944 році історій.

– Про депортацію в кримськотатарських сім’ях розповідають дітям змалечку. Я згадую, як мені цю історію розповідала моя прабабуся. Десять історій нам вдалося зібрати і розказати. Звісно, таких історій є більше. Але чим більше часу проходить, тим менше стає можливостей почути про історію 1944 року з вуст очевидців – ці люди відходять у кращий світ, – зауважила Таміла Ташева, співзасновник громадської ініціативи КримSOS.

Бажаючі зможуть поділитися тими історіями, які їх вразили. Для цього організатори виставки роздрукували їх у форматі листівок і залишили в залі конверти. Підписані конверти з листівками волонтери згодом відправлять за їхніми адресатами.

Відвідав відкриття виставки кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, для якого, як і для будь-якого кримського татарина історія депортації є історією сімейної.

– Українцям як нікому відомо, що таке Голодомор, що це таке, коли в твій будинок вриваються вночі і забирають твоїх дітей, твоїх батьків, твою дружину, в той час, коли ти захищаєш цю “велику Батьківщину”. І сьогодні ця виставка – ще один крок до заповнення величезного простору незнання між нами: між кримськими татарами і українцями… І я переконаний, що сьогоднішні події в Криму, на сході України, багато в чому відбуваються через те, що було упущено нами всіма можливість дізнаватися і відкривати один одному самих себе, – підкреслив Сеітаблаєв.

[gallery-8151]

Вибір редакції

Ще Статті