Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українському політв’язню Владиславу Єсипенку призначили стипендію ім. Левка Лук’яненка

17 / 11 / 2021

Кабінет Міністрів України призначив політв’язню Владиславу Єсипенку, якого ФСБ затримала в Криму за підозрою у шпигунстві, стипендію ім. Левка Лук’яненка.

Таке рішення Уряд схвалив на засіданні 17 листопада.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Урядом прийнято рішення про схвалення проєкту Указу Президента щодо призначення стипендії ім. Левка Лук’яненка ще одному українцю – Владиславу Єсипенку, що незаконно утримується країною-окупантом Російською Федерацією у зв’язку з його громадсько-політичною діяльністю, спрямованою на відстоювання суверенітету та відновлення територіальної цілісності України»,  — йдеться у повідомленні мінреінтеграції.

Стипендія у розмірі 3-х прожиткових мінімумів (у листопаді 2021 року це 6882 грн) виплачуватиметься Владиславу Єсипенку протягом його незаконного утримання та протягом одного року після звільнення.

Нарахування стипендії розпочнеться після підписання Указу Президентом України.

Державна стипендія імені Левка Лук’яненка призначається українським громадянам, яких РФ чи російські окупаційні адміністрації на Донбасі та в Криму незаконно тримають в неволі у зв’язку з громадською або політичною діяльністю цих осіб.

Нагадаємо, Владислав Єсипенко – позаштатний кореспондент проекту Крим.Реалії (Радіо Свобода), який відвідував Крим за дорученням редакції. Його затримали на трасі Алушта-Сімферополь 10 березня 2021 року. 

За версією ФСБ, Єсипенко «здійснював фото і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей в Криму». Під час затримання в його автомобілі нібито знайшли гранату.

ФСБ звинуватила Єсипенка за статтею 223-1 Кримінального кодексу РФ, (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв), і за ст. 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів). 

Пізніше, журналіст нібито зізнався у своїй роботі на українські спецслужби.

Проте 6 квітня Єсипенко заявив, що ФСБ тортурами вибивала з нього визнання у шпигунстві. Своєї провини журналіст не визнає.Детальніше про Владислава Єсипенка та його справу ви можете дізнатися з ексклюзивного інтерв’ю, який дала QirimInfo його дружина Катерина Єсипенко.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини