Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Затриманий в Криму українець Владислав Єсипенко працював позаштатним співробітником Крим. Реалії

17 / 03 / 2021

Цю інформацію QirimInfo підтвердила дружина затриманого українця Катерина Єсипенко.

За її словами, Владислав до моменту затримання вже декілька років співпрацював з Крим.Реалії.

Роботу Владислава Єсипенка на цей проект підтвердив у своїй заяві президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай. Він засудив затримання і арешт українця російськими силовиками.

«У той час, коли Кремль застосовує переслідування і залякування проти будь-якого можливого альтернативного голосу в анексованому Росією Криму, недавнє затримання Владислава Єсипенка, фрілансера української служби Радіо Свобода, викликає тривогу. Єсипенка слід негайно звільнити, щоб він міг возз’єднатися з сім’єю», — сказано в заяві.

Також проект Крим.Реаліі опублікував відео, зняте Владиславом Єсипенком в Криму до затримання.

Служба зовнішньої розвідки України, у співпраці з якою звинувачують Владислава Єсипенка, заявила, що його затримання — пропагандистська акція ФСБ, якою створюється потрібний Кремлю фон для святкування роковин окупації Криму.

«Інформація ФСБ РФ щодо нібито викриття розвідувальної діяльності українських спецслужб на території окупованої АР Крим має на меті створення відповідного фону для проведення 17 березня ініційованого РФ неформального засідання Радбезу ООН з кримської проблематики», — йдеться у заяві СЗР України.

Нагадаємо, ФСБ РФ заявляє що викрадений нею 10 березня в окупованому Криму громадянин України Владислав Єсипенко підозрюється в «розвідувально-підривної діяльності в інтересах українських спецслужб».

Коаліція українських громадських організацій, до якої входить і КримSOS, випустила заяву, із рішучим засудженням затримання громадянина України російськими силовиками в Криму.

Вибір редакції

Ще Новини