Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Від такого болю я готовий був зізнатися в чому завгодно»: Владислав Єсипенко описав, як ФСБ вибивала з нього зізнання у шпигунстві (ЗАЯВА)

6 / 04 / 2021

Про це він вказав у своїй заяві, яку було надано QirimInfo адвокатом українця Олексієм Ладіним.

Як вказує сам Єсипенко, через нестерпний біль, заподіяний йому струмом, він «готовий був зізнатися в чому завгодно і підписати будь-які папери», що він і зробив.

Також, за словами українця, після тортур його відвозили без адвокатів на «слідчі дії» в район окупованого Армянська, де йому вказали на схрон, де він нібито підібрав гранату. Єсипенко стверджує, що її йому підкинули силовики під час затримання.

Ми наводимо вам повний текст заяви Владислава Єсипенка.

«Адвокатам Курбедінову Е. М., Омельченко Т. В. і Ладіну А. А.

Заява 06.04.2021 р.

10.03.21 Я, Єсипенко В. Л. повертаючись на своєму авто з Сімферополя до Алушти, був затриманий співробітниками ФСБ Росії. В результаті обшуку, в мою машину Шкода Фабія, була підкинута граната співробітниками ФСБ. Після обшуку, я відмовлявся підписувати будь-які документи, але мені сказали, що мене зараз відвезуть в інше місце, де я все підпишу. Потім мені наділи мішок на голову, посадили в машину і привезли приблизно через годину в якийсь підвал без вікон. У цьому підвалі, співробітники ФСБ (всі вони були в балаклавах) насильно роздягли догола (я колись читав, що в концтаборах нацистів, щоб жертва втрачала здатність до опору, теж роздягали догола). Потім мене поклали на підлогу і на вуха надягли дві петлі, дроти яких йшли до предмету схожого на армійський польовий телефон ТАП-57. Потім по дротах пустили струм. Біль був дуже сильним, очі “вибухали вогнями”, а мозок наче закипав. Від такого болю я готовий був зізнатися в чому завгодно і підписати будь-які папери .

Всю ніч мене катували, ставлячи питання типу чи не пов’язаний я зі спецслужбами України. У перервах, мене водили в туалет, давали попити води. Тортури струмом, змінювалася побиттям мене співробітниками ФСБ. Причому в голову вони не били, а намагалися бити в живіт, ноги і пах. До ранку я дав свідчення на камеру і підписав якісь документи. На наступний день, мене без адвокатів повезли на слідчі дії в район м. Армянськ, де мені вказали на схрон, де я нібито підібрав гранату. Все це знімалося на відео. Далі, мені співробітники ФСБ пояснили, що я не повинен наймати приватних адвокатів, і підписувати у слідчого свідчення інакше мене знову будуть катувати [нерозбірливо] дроти зі струмом будуть приєднувати не до вух, а до геніталій.

До сьогоднішнього дня, зважаючи на тиск на мене, я не міг [нерозбірливо] адвоката і змушений був підписувати проти себе свідчення.

Єсипенко В. Л.»

 

Нагадаємо, ФСБ РФ затримала Владислава Єсипенка 10 березня в окупованому Криму за підозрою в «розвідувально-підривної діяльності в інтересах українських спецслужб».

6 квітня під час засідання в підконтрольному Росії Верховному суді Криму, Єсипенко заявив, що силовики з ФСБ катували його і погрожували вбивством.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини