Українські правозахисники засудили вирок Ірині Данилович
28 / 12 / 2022Українські правозахисники засудили вирок громадянській журналістці Ірині Данилович та закликають міжнародні організації ввести персональні санкції проти причетних. Про це йдеться у спільній заяві правозахисних організацій, що була опублікована сьогодні, повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.
«Судовий процес над Іриною Данилович супроводжувався численними порушеннями права на справедливий суд. Так, один із понятих Костянтин Високогляд, який під час судового засідання представився самозайнятою особою і заявив, що «бачив», як у Ірини знайшли вибухівку, виявився співробітником окупаційної поліції. Крім того, «суддя» Наталія Кулінська відмовила стороні захисту в допиті 15 свідків, дозволивши допитати лише одного», — пояснює Олексій Тільненко.
Крім порушень у ході «судового процесу» окупанти відмовлялися надавати Ірині Данилович своєчасну та фахову медичну допомогу. Через постійні скарги на адміністрацію СІЗО її перевели до камери без опалення, де вона захворіла на отит і майже втратила слух через ненадання медичної допомоги. За день до оголошення вироку під час судового засідання 27 грудня Ірині Данилович викликали швидку допомогу, медики якої відмовили в госпіталізації.
28 грудня 2022 року так званий «Феодосійський міський суд» оголосив вирок громадянській журналістці Ірині Данилович. За нібито «зберігання вибухових речовин» її засудили до 7 років позбавлення волі і 50 тисяч рублів штрафу.
Українські громадські організації вимагають від міжнародних організацій та урядів іноземних держав:
- Висловити рішучий консолідований протест проти вироку Ірині Данилович у сфабрикованій кримінальній справі;
- Запровадити персональні санкції проти осіб, які причетні до репресій проти Ірини Данилович та інших осіб, зокрема співробітників ФСБ, суддів, слідчих, прокурорів тощо, адміністрації СІЗО;
- Надавати всебічну підтримку Ірині Данилович та іншим жертвам політичних репресій у Криму, їхнім родинам та адвокатам;
- Продовжувати здійснювати моніторинг та документування порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх у регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні.
29 квітня громадянська журналістка Ірина Данілович була викрадена російськими силовиками по дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні та адвокат 12 днів не знали про долю та місцеперебування Ірини. Затримання Ірини Данілович має всі елементи насильницького зникнення.