Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: понятим у справі Ірини Данілович виявився співробітник окупаційної поліції

18 / 11 / 2022

Понятим у справі громадянської журналістки Ірини Данілович виявився співробітник окупаційної поліції. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Як стало відомо КримSOS, один з понятих, який «бачив», як знайшли вибухівку в Ірини Даніловіч є співробітником поліції держави-окупанта. Йдеться про Костянтина Високогляда, який під час судового процесу у справі Данілович 7 листопада надав хибні свідчення», – розповів Євгеній Ярошенко.

Тоді Високогляд сказав, що був у ролі «представника громадськості» під час оперативно-розшукових заходів співробітників ФСБ, зокрема під час виявлення вибухового пристрою. Попри слова Костянтина Високогляда про те, що він є самозайнятим, згідно із інформацією на сайті міста Бахчисарай, людина з тотожними персональними даними працює так званим «заступником начальника відділу з питань міграції ОМВС Росії у Бахчисарайському районі».

«Згідно зі законодавствами багатьох держав, особа, яка надає завідомо неправдиві свідчення, може бути притягняна до кримінальної відповідальності. рф як держава-окупант Кримського півострова зобовязана забезпечити Ірині Данілович право на справедливий суд, однієї зі складових якого і рівноправність сторін (обвинуваченння і захисту)», – додав аналітик.

29 квітня громадянська журналістка Ірина Данілович була викрадена російськими силовиками на дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні та адвокат 12 днів не знали про долю та місцеперебування Ірини. Затримання Ірини Данілович має всі елементи насильницького зникнення.

Нині Ірина Данілович перебуває у СІЗО № 1 міста Сімферополя. 7 травня у так званому Київському районному суді м. Сімферополя їй обрали запобіжний захід — тримання під вартою два місяці. Раніше журналістка розповідала, що зазнає катувань з боку та психологічного тиску з боку російського ФСБ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини