Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна почала боротися з політичним туризмом в Крим

29 / 10 / 2015

Україна буде більш ретельно відслідковувати візити іноземних офіційних осіб в окупований Крим, і відповідно порушувати проти них кримінальні справи, якщо поїздка не була узгоджена з Києвом. Про це заявив народний депутат України, заступник голови постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський.

Зокрема він нагадав, що згідно з новою статтею 332-1 Кримінального Кодексу України, у разі порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.

За словами Логвинського, на підставі цього вже розпочато процедуру щодо притягнення до кримінальної відповідальності французьких депутатів, які раніше відвідали Крим. Як відомо, їм були вручені повідомлення про підозру. Крім того, як стало відомо, Служба безпеки України почала досудове розслідування щодо колишнього прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі.

«Відносно пана Берлусконі відкрито кримінальне провадження за статтею 332-1 а також за статтею 191 — заволодіння чужим майном. Ми сподіваємося, що слідчі органи найближчим часом дадуть цьому відповідну оцінку, і слідчі дії будуть доведені до кінця», — заявив депутат. Він також розповів, що було направлено звернення до СБУ стосовно делегацій з Сербії та Німеччини, які за попередніми даними теж відвідували Крим.

Як зазначає Логвинський, подібні заходи, які почала вживати Україна, вже дали свій результат.

«Вже через кілька днів [після того як були вручені повідомлення про підозру] одна з делегацій депутатів Європарламенту перебуваючи в Москві скасувала раніше запланований візит до Криму. Також нас порадувала заява голови групи соціалістів пана Андреаса Гросса про те, що він теж відмовився їхати у Крим. Таким чином певний політичний туризм припинився», — розповів він.

Парламентарій також заявив, що в Європі існує сильне російське лобі, мета якого — легітимізувати анексію Криму.

«У Росії відкрито програму (за нашими даними, на неї виділено понад 50 млн доларів) для того, щоб максимально визнати анексію Криму як законну передачу території. Для цього представники Держдуми РФ проводять постійні переговори з депутатами Європи та організовують так звані екскурсійні поїздки на нашу територію», — заявив Логвинський.

Так сьогодні голова кримського «парламенту» Володимир Константинов запросив колишнього президента Франції Ніколя Саркозі. Останній наразі перебуває з приватним візитом у Росії.

У свою чергу, віце-прем’єр кримського «уряду» Георгій Мурадов анонсував приїзд на півострів делегацій з арабських і європейських країн, у тому числі з Іраку, Італії та Німеччини.

Подібні візити, будучи порушенням українських законів, тим самим підривають авторитет нашої держави, зазначив Георгій Логвинський. «В даному випадку не існує ніяких форм імунітету, ми діємо виключно в рамках міжнародного та національного права. Тому ми б дуже просили всі міжнародні організації інформувати про наслідки порушення територіальної цілісності України», — резюмував депутат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті