Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS долучилась до організації флешмобу у Європарламенті на підтримку політв’язня Нарімана Джеляла

11 / 10 / 2021

Команда КримSOS долучилась до організації флешмобу на підтримку політв’язня Нарімана Джеляла. Акція відбулась у будівлі Європейського парламенту в Страсбурзі. У флешмобі взяв участь український кінорежисер Олег Сенцов разом з українськими студентами.

Над розробкою дизайну та друком футболок, які використали під час флешмобу, працювала команда КримSOS.

facebook.com/oleg.sentsov

«Брав участь у European Youth Event, щорічному заході, який організує для молоді Європейський парламент у Страсбурзі. Там же разом з українськими студентами та лауреатами премії Сахарова влаштували флешмоб на підтримку українського політв’язня Нарімана Джеляла», – написав про акцію Олег Сенцов у Facebook.

Нагадаємо, Першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла окупаційна влада Криму підозрює у «диверсії» на газопроводі біля с. Перевальне.

Його  затримали 4 вересня. Разом з ним у цій справі фігурують двоюрідні брати Асан та Азіз Ахтемови.

Проти братів ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито вчинили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також у «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи»(ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Брати Ахтемови та Наріман  Джелял заявляли про застосування російськими силовиками тортур та психологічного тиску проти них.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Згодом Азізу Ахтемову «Верховний суд Криму» скоротив термін арешту на 2 дні, а Наріману Джелялу — на один.

7 жовтня Нарімана Джеляла перевели до підконтрольної Росії Кримської республіканської психіатричної лікарні для проведення «психологічної експертизи».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини