Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Сімферополі затримали 16-річного сина українського політв'язня. Пізніше хлопця відпустили

14 / 10 / 2021

14 жовтня біля підконтрольного Росії Кримського гарнізонного військового суду окупаційна поліція затримала 16-річного цивільного журналіста Амара Абдулгазієва. Він є сином фігуранта другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Тофіка Абдулгазієва.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Через декілька годин парубка відпустили.

За словами юнака, він висвітлював судове засідання у справі про події біля «Кримського гарнізонного військового суду» 11 жовтня. Під час його роботи до Амара декілька разів підходили російські поліцейські з вимогою пред’явити документи.

Пізніше, розповів в коментарі «Кримської солідарності» Амар Абдулгазієв, його посадили в поліцейську машину без його згоди.

«Вони посадили мене в машину, але я сумніваюся в законності цих дій, бо я є неповнолітнім», — розповів Амар.

Хлопця відвезли у «Центральне» відділення окупаційної поліції Сімферополя. Туди незабаром прибув адвокат Іслям Веліляєв. Він розповів, що поліцейські ставили Амару Абдулгазієву запитання про його батька.

Пізніше на 16-річного цивільного журналіста склали протокол за ст. 6.25 КпАП РФ (Куріння у недозволеному місці).

«З протоколом згодні, повинні обмежитися попередженням з урахуванням того, що хлопець неповнолітній, ми з цим звернулися», — сказав адвокат Іслям Веліляєв.

Він також додав, що поліцейські декілька разів підходили до Амара Абдулгазієва, але дізнаючись про те, що він неповнолітній, йшли. Хлопця затримали лише після того, як поліцейським вдалося зняти як Абдулгазієв палить біля «суду».

Нагадаємо, 11 жовтня у Сімферополі біля підконтрольного Росії Кримського гарнізонного військового суду зібралися близько сотні кримськотатарських активістів. Вони хотіли дізнатися результат судового засідання з розгляду апеляції адвокатів Красногвардійської групи «справи Хізб ут-Тахрір». Сам процес повинен був відбутися в Апеляційному військовому суді м. Власіха Московської області, а в «Кримському гарнізонному військовому суді» була запланована трансляція засідання.

Але російська поліція розігнала активістів і затримала 15 з них.

Увечері того ж дня російські силовики затримали ще п’ятьох осіб, які зібралися біля будівлі окупаційного відділку поліції «Центральний», куди відвезли раніше затриманих.

Згодом усіх активістів відпустили, але сімом з них підконтрольний РФ Центральний райсуд Сімферополя призначив штрафи у розмірі від 5 до 20 тис. рублів.

Саме засідання апеляційного суду у справі Красногвардійської групи було відкладено до 10.00 ранку 25 жовтня.

Вибір редакції

Ще Новини