Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сімферопольський «суд» оштрафував сімох активістів, затриманих 11 жовтня

12 / 10 / 2021

Підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя оштрафував сімох кримськотатарських активістів, затриманих 11 жовтня. Їх визнали винними за ст. по ст. 20.2.2 КпАП РФ (Організація масового одночасного перебування і (або) пересування громадян в громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку).

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Активістів оштрафували на суми від 5 до 20 рублів.

  • Діляверу Меметову призначили штраф у 20 тисяч рублів (більше 7,3 тис грн)
  • Садика Урінбаєва оштрафували на 10 тисяч рублів.(3,6 тис грн)
  • Гафура Мінгафарова — на 10 тисяч рублів 
  • Енвера Мустафаєва — на 10 тисяч рублів
  • Решата Емірусеїнова (батька політв’язня Рустема Емірусеїнова) — на 5 тисяч рублів (1,8 тис. грн) 
  • Решата Параламова — на 10 тисяч рублів
  • Рустема Шихбадінова — на 20 тисяч рублів
Решат Емірусеїнов (фото: Кримська солідарність)

Після засідання у своїй справі, координаРешат Емірусеїнов (фото: Кримська солідарність)тор «Кримської солідарності» Дилявер Меметов розповів, що «суд» відхилив 8 з 9 його клопотань.

«Мною було подано низку клопотань: про залучення прокурора до судового засідання, про виклик перекладача, про те, щоб до участі в судовому процесі допустили захисників, про аудіо-відео фіксацію судового засідання, ведення протоколу судового засідання, про допуск ЗМІ, про залучення у якості свідків тих людей, які були заявлені від захисту в матеріалах справи. З дев’яти клопотань поданих мною, були відхилені всі, крім клопотання про виклик перекладача», — сказав активіст.

Дилявер Меметов (фото: Кримська солідарність)

Відзначимо, що Дилявер Меметов, разом з іншим активістом, Рашатом Параламовим, провів близько доби в «Центральному» відділенні окупаційної поліції Криму та в ізоляторі тимчасового утримання. Решту затриманих 11 жовтня (18 осіб) відпустили ввечері того ж дня.

Нагадаємо, 11 жовтня в Сімферополі біля підконтрольного Росії Кримського гарнізонного військового суду зібралися близько сотні кримськотатарських активістів. Вони хотіли дізнатися результат судового засідання, де розглядалася апеляція адвокатів Красногвардійської групи «справи Хізб ут-Тахрір». Сам процес повинен був відбутися в Апеляційному військовому суді м. Власіха Московської області, а в «Кримському гарнізонному військовому суді» була запланована трансляція засідання.

Але російська поліція розігнала активістів і затримала 15 з них.

Увечері того ж дня російські силовики затримали ще п’ятьох осіб, які зібралися біля будівлі окупаційного відділку поліції «Центральний», куди відвезли раніше затриманих.

Саме засідання апеляційного суду у справі Красногвардійської групи було відкладено до 10.00 ранку 25 жовтня.

Вибір редакції

Ще Новини