Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Бахчисараї суд повторно оштрафував ще одного свідка обшуків

7 / 07 / 2017

Бахчисарайський районний суд оштрафував ще одного свідка обшуків у кримських татар Еміля Бєлялова на 150 тисяч рублів за повторну участь в «несанкціонованому мітингу». Про це в коментарі QirimInfo розповіла правозахисниця Ліля Гемеджі.

Житель Бахчисарая Еміль Бєлялов став свідком обшуків в будинку активіста Сейдамета Мустафаєва в квітні цього року. До цього Бєлялов вже був оштрафований за участь в «несанкціонованому мітингу», коли став свідком обшуків у кримських татар біля кафе «Саланчік» в травні 2016 року.

Спочатку співробітники поліції склали два адмінпротоколи – на Еміля Бєлялова, а також на його брата Еміна. Однак, в суді розглядався тільки один протокол, хоча в матеріалах справи фігурує двоє братів.

«Ми почали допитувати майора поліції, мовляв як ви ідентифікували, хто з них саме мій довіритель, а не його брат-близнюк. У відповідь він сказав, що ідентифікував Еміля за родимкою. Я питаю, як він знайшов цю родимку, і чи видно її на відео,» – розповідає правозахисниця.

У відповідь на це  майор поліції повідомив, що матеріали ідентифікації йому надали співробітники ФСБ. Пізніше, при винесенні рішення, суд врахував факт участі співробітників ФСБ в складанні адміністративних протоколів на активістів, які в той день були свідками обшуків.

«При проведенні адміністративного розслідування майор поліції Лівих за допомогою наданих співробітниками ФСБ матеріалів ідентифікував учасника мітингу саме як Еміля Бєлялова», – йдеться в рішенні суду.

Правозахисниця зазначає, що факт участі ФСБ в порушенні адміністративних справ проти активістів також випливає зі свідчень поліцейського, які він дав в суді.

«Як нам стало зрозуміло зі свідчень майора поліції, арешт активістів – це була чітка вказівка ??ФСБ. Навіть суддя у своєму рішенні вказала, що ФСБ допомогло в ідентифікації людей», – пояснює Гемеджі.

«Коли я запитала, яке відношення ФСБ має до складання адміністративного протоколу, він промовчав. Справа в тому що адмінки – це не рівень ФСБ», – додає Гемеджі.

Правозахисниця також зазначає, що повторне порушення статті 20.2 КоАП РФ стане підставою для порушення кримінальної справи.

«Якщо ці двоє активістів, яких повторно оштрафували, ще раз порушать одну з частин статті 20.2 КоАП РФ, то за цим послідує кримінальне покарання – стаття 212 КК РФ», – пояснює Гемеджі.

Правозахисниця також зазначає, що багато активістів зазнають фінансових труднощів при сплаті штрафів.

«Еміль за професією будівельник. Він день і ніч працює на будівництві, щоб прогодувати сім’ю і облаштувати побут. Сума в 150 тисяч рублів для нього непідйомна. Він каже, що йому простіше відсидіти термін, ніж виплачувати таку суму. Але вважається, що адміністративний арешт більш тяжка міра покарання, тому був призначений штраф», – резюмує Гемеджі, додаючи, що має намір оскаржити рішення Бахчисарайського суду і в перспективі подати позов до Європейського суду з прав людини.

Також слід зазначити, що тиждень тому, 30 червня, Бахчисарайський суд повторно оштрафував ще одного активіста Османа Белялова за участь в «несанкціонованому мітингу».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини