Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Таврійський національний університет хочуть об’єднати з Києво-Могилянською академією

30 / 01 / 2024

13 січня Кабінет Міністрів України опублікував проєкт Розпорядження. Згідно з документом, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського збираються приєднати до Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Голос Криму повідомив, що проєкт Розпорядження Кабінету Міністрів не погоджували з Міністерством з питань реінтеграції ТОТ України. Доказом цього є «ДОВІДКА про погодження проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про реорганізацію Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського”». Документ зараз на погодженні Міністерства економіки України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України.

Перша нарада, де обговорювали це питання, відбулася 25 січня, коли представники МОН зустрілися з колективом ТНУ. Міністерство освіти та науки має зауваження до університету, зокрема через те, що там навчається близько 3 тис. студентів (це разом із коледжем при університеті). Тоді як ліцензійний обсяг Таврійського національного університету (максимальна кількість студентів, яких можуть зарахувати) становить 15 тис. 

Представники громадянського суспільства звернулися до Президента та Кабінету Міністрів України, де рішуче засудили спроби ліквідувати ТНУ ім. В.І. Вернадського. Громадськість вимагає від влади публічно заявити про свою позицію щодо цього питання. 

У зверненні йдеться, що активна громадськість сприйматиме рішення про ліквідацію університету як відмову від деокупації Криму та м. Севастополь. Адже ТНУ готує кадровий потенціал для майбутньої деокупації Криму. Водночас кримське експертне середовище готове до відкритого діалогу щодо покращення функціонування закладу вищої освіти іншими способами. Серед вимог: оновлення Наглядової Ради ТНУ, прийняття нового плану наукової роботи та Стратегії Університету із залученням думки кримських неурядових організацій.

Нагадаємо, Таврійський національний університет імені Вернадського — це заклад вищої освіти, який до 2014 року працював у Сімферополі. Після початку тимчасової окупації Криму, Міністерство освіти і науки України достроково розірвало контракт із ректором Миколою Багровим через його співпрацю з окупаційною владою. У 2016 році ТНУ поновив роботу в Києві з новим ректором – Володимиром Казаріним. Зараз університетом керує Валерій Бортняк.

Джерело зображення: StudSpravka.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті