Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ситуація з Херсонесом лише погіршується, — експерти

25 / 12 / 2015

Кримська польова місія презентувала аналітичний звіт щодо нинішнього положення Херсонесу в умовах окупації. Документ фактично включає у себе всі зміни, які сталися з заповідником з моменту окупації.

За словами одного з авторів доповіді, історика Марини Будзар, такі процеси як зміна статусу заповідника та об’єднання його з іншими історичними пам’ятками говорять лише про «нестабільність та юридичну авантюрність у ситуації із заповідником».

На юридичних аспектах — але міжнародного характеру — наголошує також юрист британської правозахисної групи Global Rights Compliance Катерина Бусол.

«Є спеціалізована Гаазька конвенція про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, а також два протоколи до неї, які були повністю ратифіковані Україною та Росією. Зокрема, пункт 1 статті 5 цієї конвенції говорить про те, що держава-окупант не може свавільно ставитись до культурного надбання окупованої території чи просто вивозити його, а має сприяти національній державі у захисті культурного надбання», — зазначила юрист.

У доповіді зокрема наголошується, що для інспектування об’єктів культурної спадщини не допускають представників ОБСЄ та ЮНЕСКО. «Аналіз наявної ситуації свідчить про наростання негативних тенденцій у сфері дослідження та розвитку Херсонесу», — йдеться у документі.

На складнощах при підготовці даного аналізу наголошує в коментарі QirimInfo і Марина Будзар.

«Доступу до реальної ситуації в Криму у нас немає насамперед тому, що люди, які залишились там не хочуть ділитись інформацією. Ті кілька працівників Херсонесу, з якими нам вдалось зв’язатись просили насамперед не вказувати їх прізвища», — розповіла експерт.

Радник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар розповіла, що вже найближчим часом відбудеться круглий стіл за участі профільних відомств та експертів щодо ситуації з архітектурними пам’ятками в окупованому Криму.

«Ми домовились зібрати круглий стіл за участі представників Мінюсту, МЗС та Міністерства культури, а також експертів і активістів для того, щоб узгодити спільну позицію щодо архітектурних пам’яток Криму», — повідомила посадовець.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті