Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ситуація на КПВВ з окупованим Кримом у серпні – інфографіка

20 / 08 / 2021

Щомісяця юристи Херсонського офісу КримSOS проводять виїзди на КПВВ «Каланчак» та «Чонгар». На місці відслідковують зміни у сервісних зонах, проводять декілька годин у пунктах експрес-тестування та спілкуються з кримчанами. 

Нові умови старих правил перетину адмінмежі     

З 5 серпня усі, хто їде з окупованого Криму знову мають встановити додаток «Вдома» й пройти самоізоляцію 10 днів, або зробити експрес-тест на коронавірус. За словами юристів КримSOS, процедура ця з минулого разу не змінилась. У вихідні тестування можна пройти у приймальному відділенні Каланчацької лікарні, яке працює цілодобово.

«Потік величезний. В день тестування роблять 200-300 людям. Тому температуру виміряють за потреби», – розповідає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS. 

Також у правилах перетину є нововведення – можна показати сертифікат вакцинації чи довідку про часткову вакцинацію проти COVID-19. Тоді українські прикордонники пропускають без самоізоляції чи тестування. 

«Зазначу, що щеплення має бути зроблене препаратами, що рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я. Російські вакцини, такі як «Спутнік-V» – не входять у цей перелік», – зазначає Олексій.   

Також не проходять самоізоляцію школярі та студенти, особи, що їх супроводжують, працівники дипломатичних місій. А також ті, хто хоче зробити щеплення від COVID-19 на материковій Україні та має запрошення.  

КПВВ у серпні 2021 року

Сервісна зона – без змін 

Юристи розповідають, що у сервісних зонах КПВВ «Каланчак» та «Чонгар» змін немає. Там продовжують працювати Центри надання адміністративних послуг, де кримчани можуть оформити закордонний паспорт та ІD-картку. 

Нагадаємо, що у понеділок в ЦНАПі Ви не отримаєте Довідку Форми №5, що підтверджує факт подачі документів на оформлення паспорту. Без цього документу мешканці тимчасово окупованої території не можуть повернутися додому.  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті