Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму оштрафував кримського татарина за участь у масовому зібранні, на якому його не було

8 / 10 / 2021

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя оштрафував кримського татарина Абдумаліна Сусанова на 7 тис. рублів (2,5 тис. грн) «за порушення правил поведінки при надзвичайній ситуації» (ст. 20.6.1 КпАП РФ).

Про це QirimInfo повідомив громадський захисник Айдер Сулейманов.

Російське обвинувачення і «суд» вважають, що Сусанов брав участь у стихійних зборах кримських активістів біля будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі 4 вересня. Тим самим він нібито порушив статтю 20.6.1 КпАП РФ.

Захист стверджував, що Сусанов не брав участі в масовому зібранні, і його взагалі затримали не біля «кримського ФСБ», а в зовсім іншому місці. Цей факт був зафіксований навіть в протоколі затримання.

«У ньому прямо вказано, що Сусанов був затриманий о 18.10 4 вересня в іншому місці, за адресою бульвар Франка, 5 (“ФСБ Криму” знаходиться за адресою: бул. Франка, 13, — ред). Це адреса парку, де знаходилися десятки людей. Він там гуляв. І в один момент до нього підійшов співробітник ОМОНу, запитав, що він тут робить. Сусанов відповів, що гуляє. Його затримали. У протоколі зазначено, що він був затриманий в парку, але був учасником масового заходу у ФСБ. Але його там не було. Жодних доказів його перебування біля будівлі ФСБ надано не було», — розповів Айдер Сулейманов.

За словами адвоката, Сусанов дійсно йшов до «будівлі ФСБ», щоб дізнатися про долю затриманих 3-4 вересня кримських татар. Але він туди не дійшов, оскільки йому сказали, що почалися масові затримання. Тому чоловік залишився в парку.

Айдер Сулейманов також додав, що під час засідання «суд» відмовив майже в усіх клопотаннях захисту, в тому числі про надання перекладача.

Варто зазначити, що «Київський районний суд» вже не в перший раз штрафує людей, які взагалі не брали участі у зборах 4 вересня.

Раніше, у цій справі оштрафували Ібрагіма Чегертма, Шевкета Кайбуллаєва та Казіма Аметова, які під час зборів сиділи у машині біля «ФСБ Криму».

Нагадаємо, 4 вересня 2021 року активісти з різних куточків Криму приїхали до будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі щоб дізнатися про долю затриманих 3-4 вересня кримських татар. Ці стихійні збори закінчилися масовими затриманнями. Всього в той день російська поліція склала 58 адмінпротоколів проти активістів. Увечері 4 вересня майже всіх із них відпустили.

«Київський районний суд Сімферополя» провів близько 40 судових засідань у «справі про стихійні збори 4 вересня». Лише в одному випадку провадження було припинено, у решті справ — призначено штрафи в розмірі від 1 до 30 тисяч рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини