Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Скільки в окупованому Криму коштує зібрати дитину в школу – інфографіка

27 / 08 / 2021

Зовсім скоро початок нового навчального року. Батьки першокласників готуються до школи. В окупованому Криму це зробити складніше – досить обмежені варіанти як одягу, так й канцелярії. За словами кримських колег КримSOS, батьки там часто їздять скупитися в Росію. Саме тому для розрахунку мінімального шкільного набору ми взяли два популярних онлайн-магазини Україні та Росії. Ось результати. 

Мінімальний набір одягу до школи 

Кожному школяреві потрібен мінімум один набір «парадної одежі» – костюм, блузка, светр та класичні туфлі на зміну. 

Найменші ціни на одяг для дівчаток такі: в російському магазині 2 532 грн, в українському – 825 грн. Сама дорога річ – взуття, вартість шкільної форми зі спідниці та жакету приблизно однакова – до 400 грн.  

Для хлопчиків обновки в російському магазині вийдуть у два рази дорожче – 4 372 грн. Половину вартості складає взуття – майже 3 тис. грн. Чомусь більш бюджетного варіанту класичних туфель на сайті не було. В українському магазині мінімальний набір одягу для хлопчика обійдеться від тисячі грн

Набір канцтоварів – різниця у два рази 

Другий обов’язковий пункт шопінгу до школи – канцелярія. У набір ми умовно додали 10 позицій: рюкзак та пенал, 10 зошитів, по 3 ручки та олівця, набір пензликів, фарб, олівців, альбом, щоденник. 

Мінімальна ціна за всі перераховані товари в російському магазині 1149 грн, в українському 469 грн. Найдешевший рюкзак в російському магазині – майже 600 грн, в українськом у два рази дешевше – від 300 грн. Найбільший розрив цін був на прості олівці з гумкою – російський на 44 грн. дорожчі. 

Що у фіналі: порівнянн двох версій 

Звичайно, це не повний перелік речей, що потрібні дитині до школи. Та й рахували самі прості та бюджетні варіанти. Загалом, мінімальна сума для батьків дівчаток буде –  3681 грн в російському магазині (10 210 руб.) та 1294 грн в українському.  

Хлопчикам треба більше грошей: 5 521 грн (15 314 руб) в російському інтернет-магазині та 1514 грн в українському. 

За інформацією російського ЗМІ, в окупованому Севастополі «набір першокласника» обійдеться у середньому 6 561,54 грн (18,2 тис. руб) для хлопчика та у 8 112 грн (22,5 тис. руб) для дівчинки. Як бачимо, ціни, принаймні на хлопчачий набір, наближені.  

«Набір першокласнику варто порівняти із середньою зарплатою в Україні та окупованому Криму. За офіційними даними, у травні 2021 року середня зарплата в Україні складала 13 499 грн, в окупованій АР Крим –  37 480 руб. Таким чином, мінімальний”набір першокласниці” на підконтрольній території України еквівалентний 10% середньої зарплати, “набір першокласника” – 11%. Аналогічний набір для кримської першокласниці забере 27% від середньої зарплати на окупованому півострові, а для кримського першокласника – 41%. Якщо в когось і були і надії на краще життя в Криму після “возз’єднання” з Росією, то підготовка дітей до першого класу є яскравим прикладом низької купівельної спроможності кримчан порівняно з мешканцями материкової України», – зазначає Євгеній Ярошенко, аналітик КримSOS  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті