Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 9 — 15 липня

18 / 07 / 2016

Російські інвестори відмовляються будувати цивільний аеропорт у Севастополі

11 липня. Російська компанія «Акорд-інвест» (належить члену ради директорів банку РНКБ Олегу Жесткову) відмовилася інвестувати кошти в будівництво громадянського сектора аеропорту Бельбек в Севастополі. Компанія має намір вкладати гроші в проект лише за умови, що аеропорт Севастополя буде обслуговувати ВІП-авіаперевезення.

 

У Криму за півроку знищили понад 20 тонн продуктів з Туреччини та ЄС

11 липня. У Криму за перше півріччя 2016 року вилучили понад 20 тонн продукції з Туреччини та країн Євросоюзу, забороненої до ввезення на територію окупованого півострова. Вся продукція була знищена на Сімферопольському полігоні ТПВ методом поховання.

 

До вересня на ПБК хочуть знести 800 самобудів

12 липня. «Уряд» Криму має намір приступити до знесення самобудів на півострові після інвентаризації 100-метрової смуги в прибережній зоні. За словами російського голови Криму Сергія Аксьонова, на сьогоднішній день в зоні Великої Ялти та Великої Алушти налічується близько 800 об’єктів, які потенційно потрапляють під знесення.

 

Росія внесла до списку терористів і екстремістів більше 20 кримчан

12 липня. Федеральна служба з фінансового моніторингу Росії внесла до переліку терористів і екстремістів 22 уродженців анексованого Криму. У списку, зокрема, виявилися блогер Юрій Ільченко, кримський журналіст Анна Андрієвська і позаштатний оглядач Радіо Свобода Микола Семена.

Пізніше, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість з приводу публікації в списку прізвищ журналістів.

 

У Росії думають, як передати ув’язнених з Криму

13 липня. Росія почала опрацьовувати механізм передачі засуджених громадян України, які відбувають покарання в окупованому Криму. Коли рішення буде знайдено, уповноважені з прав людини в РФ і Україні проведуть чергову зустріч.

За словами російської уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової, для того, щоб випустити засуджених з місць позбавлення волі, «потрібно рішення суду, або акт про екстрадицію, або якесь інше екстраординарне рішення».

 

У Криму продовжили так званий перехідний період

13 липня. Держдума РФ продовжила перехідний період в Криму до 1 січня 2019 року. За словами «голови парламентського комітету із законодавства» Сергія Трофімова, переговори про його продовження велися протягом року. Чиновник вважає продовження даного періоду обгрунтованим, так як Криму потрібно було більше часу «для вирішення життєво важливих проблем».

 

«Росатом» визнав, що постачає обладнання для кримських ТЕС

14 липня. Російська держкорпорація «Росатом» визнала, що стала постачальником обладнання для ТЕС, які будує в Криму компанія «Технопромекспорт» (входить до складу іншої російської держкорпорації «Ростех»).

У травні одне з підприємств, яке входить до складу «Росатома», виграло конкурс на поставку апаратури на Севастопольську і Сімферопольську ТЕС. Тепер держкорпорація ризикує потрапити під західні санкції.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті