Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 7 — 13 листопада

15 / 11 / 2015

У Криму хочуть покарати журналістку за критику «влади»

9 листопада. Головного редактора сайту «ForPost» Катерину Бубнову хочуть покарати за статтю, в якій вона критикує окупаційну владу Криму. На думку російського губернатора Севастополя Сергія Меняйло, ця стаття є образливою. «Самооборона Севастополя», «Діти війни», «Союз Чорнобиль» та «Російська громада» виступили з ініціативою покарати журналістку.

 

Україна може відмовитися від російської електрики

10 листопада. Україна відмовляється від імпорту російської електроенергії. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин пов’язує це з підключенням енергоблоку №3 Рівненської АЕС. На його думку, зараз в Україні достатньо потужності, щоб покрити внутрішнє споживання.

   

Росія має намір спростити процедуру повернення депортованих кримських татар

11 листопада. Комісія уряду Росії з законопроектної діяльності схвалила законопроект Федеральної міграційної служби РФ, що передбачає пільги при отриманні дозволу на проживання для тих, хто був незаконно депортований з території Криму в 1944 році.

Документ дає право репатріантам легалізуватися на території окупованого Криму на підставі довідки про реабілітацію, яку можна отримати в МВС або прокуратурі.

 

Підозрюваним у справі «Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт

11 листопада. Ленінський районний суд Севастополя продовжив арешт підозрюваних у справі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». Рустем Ваит, Руслан Зейтуллаев, Нурі Примов і Ферат Сайфуллаев перебуватимуть під арештом ще мінімум два місяці.

Раніше член Меджлісу Наріман Джелял повідомив, що перед засіданням суду у даній справі ФСБ Росії видає повістки на допит членів Меджлісу прямо в будівлі суду. На його думку, таким чином ФСБ намагалася не допустити кримських татар на засідання.

 

Інтерпол видалив інформацію про розшук Чубарова

11 листопада. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров більше не знаходиться в міжнародному розшуку «Інтерпол». Інформація надана російським «Інтерполом» про оголошення Чубарова в міжнародний розшук за заклики до «порушення територіальної цілісності Росії» не відповідає вимогам статуту організації.

На підставі клопотання українського Інтерполу офіс з юридичних питань генерального секретаря «Інтерполу» видалив інформацію про розшук Чубарова.

 

 Парламент визнав геноцид кримськотатарського народу

12 листопада. Верховна Рада України прийняла Постанову «Про визнання геноциду кримськотатарського народу». За проект постанови Миколи Княжицького проголосувало 245 народних депутатів. Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу встановлено 18 травня.

 

Росія продовжує зміцнювати Чорноморський флот

12 листопада. З початку року пілоти морської авіації ЧФ отримали вісім новітніх винищувачів Су-30СМ. Під час навчань в окупованому Криму екіпажі Су-30СМ виконували пуски некерованих ракет і бомбометання по призначеними цілями. Нові винищувачі замінять застарілі фронтові бомбардувальники Су-24 і будуть основою авіаційного парку Чорноморського флоту.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті