Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 31 вересня – 7 жовтня

7 / 10 / 2016

Рішення про заборону Меджлісу оскаржать в ЄСПЛ

30 вересня. Рішення Верховного суду Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу оскаржать в Європейському суді з прав людини.

«Процес подачі скарги в ЄСПЛ поки не запущений. Зараз ми лише пройшли апеляційну інстанцію. Щоб подати позов, ми повинні отримати на руки сформульоване рішення Верховного суду РФ, щоб знати, на чому робити акценти», – розповів в коментарі QirimInfo перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов.

 

З окупованого Криму до Росії вивезли понад чотири тисячі дітей-сиріт

3 жовтня. У різні області Росії з окупованого Криму з моменту анексії півострова незаконно вивезли понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Україна направляла в Росію в зв’язку з цим ноти протесту. За словами представника омбудсмена України Оксани Філіпішин, Росія на них не відреагувала.

 

У Севастополі хочуть ввести прямі вибори «губернатора»

4 жовтня. «Депутати» групи екс-спікера «парламенту» Севастополя Олексія Чалого зареєстрували законопроект про внесення змін до статуту міста з метою проведення прямих виборів «губернатора». Проект закону передбачає обрання «губернатора» міста Севастополя всенародними виборами строком на п’ять років.

 

У російських ВНЗ скасували квоти для абітурієнтів з Криму

5 жовтня. Абітурієнти з окупованого Криму тепер будуть вступати на бюджетні місця в російські виші за загальним конкурсом. До цього для кримських школярів діяла спрощена процедура вступу до російських вузів. У свою чергу, Україна в цьому році спростила систему вступу для кримчан.

 

ФСБ провела обшук в будинку члена регіонального Меджлісу

5 жовтня. У Феодосії в будинку члена регіонального Меджлісу Сулеймана Кадирова ФСБ провела обшук. Про це в Facebook встиг повідомити сам Кадиров.

 

Стали відомі подробиці тортур Євгенія Панова, – брат затриманого

5 жовтня. Брат Євгена Панова Ігор Котелянець розповів, що на зустрічі з Пановим адвокат виявив у нього шрами на руках від наручників, синці на правій нозі. Панов розповів, що його били – руки в наручниках застібали під колінами, засовували палицю, піднімали і били по ногах в область гомілки металевою трубою, застосовували тортури до статевих органів. На голову Панова надягали мішок, через це він нічого не міг бачити. Після затримання в період з 7 по 12 серпня його не годували, давали тільки воду.

 

Бахчисарайський районний «суд» виніс ряд обвинувальних вироків стосовно членів Меджлісу

6 жовтня. Бахчисарайський районний «суд» визнав винними в адміністративному порушенні п’ятьох членів Меджлісу. Це – Шевкет Кайбуллаєв, Бекір Мамутов, Алі Хамзін, Садих Табах та Ільмі Умеров.

Всі вони звинувачуються в порушенні статті 20.28 «Організація діяльності суспільного або релігійного об’єднання, щодо якого прийнято рішення про призупинення його діяльності» і засуджені до штрафів. Ще шестеро членів Меджлісу чекають винесення судового вироку. Приводом для судового розгляду став візит членів Меджлісу в будинок Ільмі Умерова, який «влада» розцінила як незаконні збори.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті