Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 30 січня – 5 лютого

6 / 02 / 2017

Ільмі Умерову вручили оновлений обвинувальний висновок

30 січня. Заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову вручили оновлений обвинувальний висновок. Умеров проходить за статтею 280.1 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

 

Полозов оскаржив дії ФСБ і направив заяву російському омбудсмену

30 січня. Адвокат Микола Полозов, якого 25 січня в центрі Сімферополя затримали співробітники ФСБ, направив скаргу до Київського районного суду Сімферополя на «незаконні дії слідчого ФСБ» і заяву російському омбудсмену Тетяні Москальковій. Раніше Полозов подав заяви «за фактом незаконних дій ФСБ» в Федеральну палату адвокатів (ФПА) і Адвокатську палату Москви.

 

Слухання за позовом України до Росії в Міжнародному суді ООН почнуться в березні

30 січня. Позов України до Росії в Міжнародному суді ООН в Гаазі почнуть розглядати в березні. Про це заявив голова МЗС Павло Клімкін. Україна звинувачує Росію в порушенні двох конвенцій ООН – з протидії фінансуванню тероризму та з ліквідації всіх форм расової дискримінації.

 

Аксьонов дав свідчення проти Чийгоза

31 січня. У Верховному суді Криму так званий голова Криму Сергій Аксьонов виступив на суді у «справі Чийгоза» в якості свідка від обвинувачення. За словами адвоката Миколи Полозова, призначений Кремлем голова Криму не зміг повідомити нічого конкретного про роль заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року.

 

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» заявив про погрози і схиляння до «співпраці»

2 лютого. На судовому засіданні щодо продовження арешту Арсену Джеппарову і Рефату Алімову, обвинуваченим в участі в Хізб-ут Тахрір, підсудні заявили про погрози на їх сторону і важкі умови утримання в СІЗО. Зокрема, Джеппаров заявив про те, що до арешту кримські силовики йому погрожували і пропонували «співпрацю»; після відмови послідував арешт.

 

Активіст Сейран Салієв залишився під арештом

4 лютого. Суд у Криму продовжив арешт активістові Сейрану Салієву. Адвокат Салієва Рустем Кяміл подавав клопотання про зміну запобіжного заходу на штраф або підписку про невиїзд. 26 січня активіста затримали російські силовики в Криму. Його визнали винним за двома статтями й заарештували на 12 діб.

 

Адвокат Еміль Курбедінов вийшов на волю

5 лютого. Кримський адвокат Еміль Курбедінов вийшов із ізолятора тимчасового утримання в Сімферополі після десятиденного арешту. Еміль Курбедінов був затриманий 26 лютого в Бахчисараї співробітниками управління по протидії екстремізму. У той же день Залізничний районний суд Сімферополя визнав Курбедінова винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому ст. 20,3 КпАП РФ, і постановив притягнути його до адміністративного арешту строком на 10 діб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті