Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 27 серпня – 2 вересня

2 / 09 / 2016

Суд відхилив скаргу Миколи Семени на дії слідчого ФСБ

29 серпня. Суд Росії перешкоджає об’єктивному розслідуванню справи кримського журналіста Миколи Семени, проти якого 19 квітня було порушено кримінальну справу за заклики до “порушення територіальної цілісності РФ”. 29 серпня Київський райсуд Сімферополя відхилив скаргу адвоката українського журналіста на дії слідства. Крім того, слідчий не видає копії своїх постанов про відмову в розгляді поданих раніше клопотань.  Захист Семени очікує, що в жовтні-листопаді справу журналіста буде передано до російського суду.

 

Експерти: історія з «диверсантами» в Криму може відкласти зняття санкцій з РФ

30 серпня. Зростання напруженості між Росією і Україною після «диверсії» в Криму може відкласти зняття європейських санкцій з Росії, вважає більшість з опитаних агентством Bloomberg економістів. Крім того, ескалація конфлікту між Росією і Україною підірве довіру інвесторів і викличе подальший відтік капіталу з РФ.

 

Західний світ вимагає звільнити Умерова

31 серпня. Велика Британія закликає Росію негайно звільнити Ільмі Умерова, якого примусово утримують в психіатричній лікарні в Криму для проведення експертизи. Про це йдеться в заяві посольства Великої Британії в Києві. У ній зазначено, що Росія не дотримується стандартів в галузі прав людини у Криму, і ще раз підтверджується невизнання Британією анексії Криму РФ. За день до того, глибоку стурбованість застосуванням РФ тактики утримання дисидентів у психіатричних палатах висловили у Держдепартаменті США.

 

ФСБ: затриманий в якості «диверсанта» Панов не потребує адвоката

31 серпня. Адвокат громадянина України Євгена Панова, якого російські силовики представляють як українського “диверсанта”, отримав від слідчого ФСБ документ про відмову від його послуг. Пред’явлена адвокату довідка подана від імені слідчого, в якій немає ні підпису самого Панова, ні його рукописного тексту, де він пише про свою відмову. Це суперечить нормам російського законодавства, тому адвокат має намір оскаржити «відмову».

 

У сімферопольському СІЗО ускладнили процес передачі в’язням ліків

31 серпня. Кримські пенітенціарники ускладнили систему передач ліків для бранців. Тепер окрім рецепту лікаря і чеку з аптеки працівники пенітенціарної служби вимагають від родичів сертифікат якості на препарат і направлення від лікаря.

 

Під санкції США потрапили компанії-підрядники будівництва Керченського мосту

1 вересня. Мінфін США розширив перелік компаній, що підлягають санкціям проти Росії. Такими стали російські компанії братів Ротенбергів, які є підрядниками на будівництво Керченського моста в окупований Крим: Мостотрест і SGM-Міст. Крім того, під санкції США потрапило держпідприємство Управління федеральних автомобільних доріг Тамань, що є формальним замовником будівництва моста.

 

В Криму пройшов черговий обшук журналіста

2 вересня. У Сімферополі відбувся черговий обшук у журналіста. Озброєні силовики увірвалися в будинок журналіста інтернет-порталу Crimean Tatars Ельмаз Абдувелієвої. Вони почали обшук, не пред’явивши документи і не пояснивши причин.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті