Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 23 — 29 квітня

29 / 04 / 2016

В окупованому Криму заборонили Меджліс

26 квітня. «Верховний суд Криму» визнав Меджліс екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території окупованого Криму. Таке рішення винесла колегія суддів на чолі з Наталією Терентьєвою за позовом «прокурора» Криму Наталії Поклонский.

 

Меджліс переходить в надзвичайний режим роботи

26 квітня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оголосив про перехід Меджлісу в надзвичайний режим діяльності. Діяльність Меджлісу буде проводитися в Києві, де тепер буде розташований центральний офіс. До цього офіційно його місцезнаходження було у Сімферополі.

 

Крим виявився в кінці рейтингу за рівнем свободи ЗМІ

27 квітня. Міжнародна правозахисна організація Freedom House оцінила ситуацію зі свободою ЗМІ в 199 країнах і територіях у 2015 році. Одними з найгірших країн і територій в контексті свободи преси виявилися Білорусь — 192 позиція, анексовані Росією Крим — 195, а також Іран — 190, йдеться у повідомленні організації.

 

У Криму збирають людей на Хидирлез під загрозою звільнення

28 квітня. Російська адміністрація Сімферопольського району вирішила забезпечити масовість на святі «Хидирлез», зобов’язавши під загрозою звільнення керівників держустанов і підприємств виводити на гуляння своїх співробітників, а керівникам загальноосвітніх установ — своїх учнів.

 

Майно Аксьонова заарештували незадовго до окупації Криму

28 квітня. Все майно «голови» Криму Сергія Аксьонова опинилося під арештом незадовго до окупації півострова — в 2013 році. Про це повідомив журналіст Сергій Мокрушин, посилаючись на виписку з Державного реєстру прав на нерухоме майно.

 

Кримського журналіста Семену перевели в статус обвинуваченого

29 квітня. Кримського журналіста Миколу Семену, якого окупаційна влада звинувачує у сепаратизмі, перевели в статус обвинуваченого. За словами адвоката Семени Еміля Курбедінова, про це кримському журналісту повідомили на допиті у ФСБ. Семену звинувачують за частиною 2 статті 280.1 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

 

У Криму хочуть створити альтернативний Меджліс

29 квітня. «Віце-спікер» республіканського «парламенту», голова руху «Крим» Ремзі Ільясов, заявив, що кримські татари сформують новий представницький орган.

За словами Ільясова, спільним рішенням громадських та релігійних діячів прийнято рішення заснувати спеціальну національну комісію, яка займеться підготовкою загальнонаціонального з’їзду. Очікується, що з’їзд пройде в листопаді-грудні цього року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті