Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 21 — 27 травня

27 / 05 / 2016

Порошенко закликав Раду Європи посилити тиск на Росію через нову хвилю репресій в Криму

23 травня. Президент України Петро Порошенко закликав Раду Європи посилити тиск на Росію у зв’язку з системними порушеннями прав людини в анексованому Криму.

Президент звернув увагу на «системні порушення прав кримських татар і українців в окупованому Росією Криму», зокрема на справу заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

 

У Криму родичі політв’язнів об’єдналися в ініціативну групу

23 травня. В окупованому Криму створено майданчик спільних дій родичів політв’язнів — «Кримська солідарність». На зустрічі родичі політв’язнів виробили конкретний план початкових дій. Вони будуть збиратися раз на місяць, щоб координувати свої подальші дії.

 

У Криму зник член регіонального меджлісу

25 травня. У Криму зник і не виходить на зв’язок член виконавчої ради Світового конгресу кримських татар, екс-депутат міськради Ервін Ібрагімов. Попередньо відомо, що в ніч з 24 на 25 травня Ібрагімова викрали люди в формі співробітників дорожньо-патрульної служби.

В той же день, 25 травня, батько Ібрагімова звернувся в поліцію та прокуратуру Криму з заявою про зникнення сина і організацію його пошуків. «Слідчий комітет РФ по Криму» оголосив Ібрагімова в розшук і відкрив кримінальну справу за фактом його зникнення.

 

У Криму пройшли нові обшуки в будинках кримських татар

26 травня. У Криму російські силовики знову провели обшуки в будинках кримських татар. Затриманих Тимура Османова, Хайсер Халілова і Артура Халтаева відвезли в Центр по боротьбі з екстремізмом, де протримали до ранку наступного дня.

 

У Криму почало мовлення українське радіо

27 травня. Українське радіо «УР-1» почало мовлення на території Криму. Радіо мовить на частоті 101.4 FM. На приймачах українська радіохвиля підписана гаслом «Слава Україні!»

 

Співробітники ФСБ прийшли в школу «поговорити» з кримськотатарськими школярами

27 травня. В окупованому Криму співробітники ФСБ прийшли в школу і провели бесіду з учнями 9-го кримськотатарського класу. Учнів викликали по одному в кабінет разом з батьками, задавали питання щодо травневих свят, зокрема, чи надягали вони георгіївські стрічки на 9-е травня, де носили і чому знімали. Також співробітники ФСБ цікавилися, чи були в школі випадки образи учнів. Опитували тільки хлопчиків.

 

У відставку пішли керівники адміністрації і міськради Щолкіно, а також голова Миколаївки

23, 27 травня. Російський голова міської ради Щолкіно Сергій Варавін і голова адміністрації міста Тетяна Ерманова подали заяви про складання повноважень за власним бажанням. Також на цьому тижні подав у відставку голова селищної ради Миколаївського сільського поселення (Сімферопольський район) Олексій Ванов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті