Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 20 – 26 лютого

27 / 02 / 2017

Еміра-Усеіна Куку залишили в СІЗО до 8 квітня

20 лютого. Верховний суд Криму залишив у силі рішення про продовження арешту фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Еміру-Усейну Куку до 8 квітня. Самого Куку відмовилися доставити в зал засідання. Суд проходив по відеозв’язку. Раніше політв’язню було пред’явлено додаткове обвинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади».

 

Свідки не підтверджують, що Зейтуллаєв організував осередок Хізб ут-Тахрір, – адвокат

20 лютого. У Північно-кавказькому військовому суді, у справі Руслана Зейтуллаева допитали шістьох свідків з боку звинувачення. Зейтуллаева, якого звинувачують у створенні осередку партії Хізб ут-Тахрір. За словами адвоката Едема Семедляєва, свідки не змогли повідомити про причетність Зейтуллаєва до організації Хізб ут-Тахрір. Він також повідомив, що обвинувачення будується на тих же доказах, що і раніше.

 

У Криму чергові обшуки. Затримано щонайменше 11 осіб

21 лютого. У сімферопольському мікрорайоні Кам’янка вранці 21 лютого російські силовики провели обшук в будинку Марлена Мустафаєва. У той же день суд визнав його винним в порушенні частини 1 статті 20.3 КоАП РФ і присудив 11 діб адміністративного арешту. Тоді ж були затримані ще десять чоловік, які стали свідками затримання Мустафаєва. Їх визнали винними в порушенні статті 20.2 КоАП РФ [несанкціонований масовий захід] і заарештували на 5 діб.

 

Двоє фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» пройдуть примусову психіатричну експертизу

22 лютого. Фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Айдера Саледінова та Рустема Ісмаїлова помістили в психіатричну лікарню для проходження примусової психіатричної експертизи. 12 січня цього року фігуранта Бахчисарайського «справи Хізб ут-Тахрір» Зеврі Абсеїтова також помістили в психіатричну лікарню для проходження експертизи.

 

40 кримчан стали жертвами насильницьких зникнень за 3 роки окупації Криму

24 лютого. Громадські активісти у восьмий раз вийшли під посольство РФ в Києві на акцію присвячену насильницьким зникненням в Криму. Вони вимагають від влади РФ розшукати 17 зниклих кримчан і розслідувати насильницькі зникнення. Активісти нагадали, що за три роки окупації 6 зниклих кримчан знайшли мертвими. 17 викрали в березні 2014 року, але незабаром випустили. Місцезнаходження ще 17 безвісти зниклих в Криму людей до сих пір не відомо.

 

Колишнього військового з Криму Максима Одинцова звинувачують у дезертирстві і зраді

4 лютого. У Дарницькому районному суді Києва пройшло перше судове засідання по суті у справі кримчанина Максима Одинцова. Колишній український військовий Одинцов звинувачується відразу за двома статтями Кримінального кодексу: 111 [Державна зрада] і 408 [Дезертирство]. На питання судді про національну приналежність і громадянство Одинцов відповів, що є громадянином Росії і росіянин за національністю.

 

Всіх затриманих біля будинку Марлена Мустафаєфа відпустили після 5 діб арешту

26 лютого. Всіх кримських активістів, яких затримали 21 лютого біля будинку Марлена Мустафаєва, звільнили з-під арешту. Кілька днів поспіль рідні активістів не знали де їх утримують. Пізніше з’ясувалося, що затримані відбували адмін арешт у відділі поліції Сімферополя навпроти Верховного суду Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті