Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 19 — 25 грудня

25 / 12 / 2015

Уряд РФ запідозрив Аксьонова у непрофесіоналізмі

21 грудня. Російські чиновники висловили своє здивування заявою голови окупованого Криму Сергія Аксьонова про ненадання коштів Криму. У зв’язку із цим Міністерству економічного розвитку Росії, Міністерству фінансів, а також Генпрокуратурі доручено внести пропозиції про покарання влади Криму у зв’язку з невиконанням програми з розвитку регіону.

 

Співробітники ФСБ РФ катували кримчанина електрострумом

22 грудня. Співробітники ФСБ РФ катували кримського татарина електричним струмом, чим хотіли примусити двадцятичотирьохрічного жителя міста Джанкоя до співпраці. Це був не перший випадок відвертого вербування, однак раніше силовики не вдавалися до тортур.

 

США ввели санкції по відношенню до кримських підприємств

22 грудня. Кримські компанії увійшли до нового списку санкцій США проти Росії. До нього потрапили такі підприємства, як «Ялтинська кіностудія», «Масандра», «Азовський лікеро-горілчаний завод», компанія з виробництва шампанського «Новий світ», «Юніверсалавіа» і санаторій «Нижня Ореадна».

Крім того, Visa і MasterCard відключили російські банки, що ведуть бізнес у Криму.

 

Держдума РФ дозволила українським банкам стягувати борги з кримчан

23 грудня. Російські депутати прийняли закон про погашення боргів жителів Криму перед українськими банками. Він передбачає обов’язкову досудову процедуру врегулювання спору між позичальниками і кредиторами.

Розмір заборгованості визначається станом на 18 березня 2014 року, а розрахунок буде здійснюватися тільки у валюті РФ.

 

Сума витрат на будівництво Керченського мосту зросла на 9 млрд. рублів

24 грудня. Управління федеральних автомобільних доріг «Тамань» перерахувало генпідряднику будівництва Керченського мосту, ТОВ «Стройгазмонтаж», майже 9 млрд руб., що збільшило суму фактичних витрат до 48 млрд 941 млн 477 тис 100 рублів.

Зараз будівництво мосту знаходиться тільки у підготовчій фазі. Будівництво ж самого моста через Керченську протоку планується розпочати в січні 2016 року.

 

Верховна Рада прийняла Законопроект №2166

24 грудня. Верховна Рада України нарешті прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» з урахуванням пропозицій Президента України.

 

Російська влада Криму прийняла бюджет на 2016 рік

25 грудня. У Криму прийняли бюджет на 2016 рік. У ньому обсяг доходів бюджету планується у розмірі 67,4 млрд рублів, в той час як витрати бюджету передбачаються в обсязі 86,7 млрд рублів.

Вибір редакції

Ще Статті