Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 19—25 березня

25 / 03 / 2016

Великобританія закликає Росію припинити окупацію Криму

21 березня. Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хаммонд в своїй заяві закликав Росію припинити окупацію півострова і повернути Крим Україні. Хаммонд в своїй заяві зазначив, що Великобританія не визнає окупацію Криму і називає анексію «першою за останні десятиліття силовою зміною кордонів в Європі». Також міністр висловив заклопотаність наміром російської влади визнати Меджліс екстремістською організацією.

 

Микола Патрушев провів виїзне засідання ради безпеки РФ в Криму

21 березня. Секретар Ради Безпеки Росії і екс-глава ФСБ Микола Патрушев закликав припинити в Криму роботу релігійних проповідників, які здобули освіту за кордоном.

 «Необхідно проявляти рішучість і послідовність у протидії спробам фальсифікації історії, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, етнічного сепаратизму… Не допускати втягування осіб, які отримали релігійну освіту за кордоном, в протиправну діяльність, у тому числі в якості проповідників радикальних ідей», — заявив Патрушев березня в Лівадійському палаці на виїзних зборах Ради безпеки РФ. 

 

У Криму пройшли обшуки у делегатів Курултаю

22 березня. Російські силовики провели обшуки у трьох делегатів Курултаю. Обшукали голову Красногвардійського регіонального меджлісу Учкуна Девлетшаева, а також Шевкета Усманова з Судакського району і Ремзі Муратова з Джанкойського району.

 

Чалий відправлений у відставку

22 березня. Російські Законодавчі збори Севастополя відправили у відставку свого голову Олексія Чалого.

«Мотивацію (складання повноважень) я викладав 29 грудня. На жаль, за цей час нічого істотного не відбулося, що змінило б мою точку зору. Ще я дозволю собі злісно порушити регламент Законодавчих зборів і відмовлюся відповідати на питання, тому що тут немає предмету для обговорення», — сказав Чалий.

 

У Судаку хотіли знести самобуди кримських татар

23 березня. Російська влада планує знести шість приватних будинків кримських татар в Судаку. На місце передбачуваного знесення приїхало близько сотні озброєних силовиків, але пізніше вони розійшлися.

На наступний день, 24 березня, адміністрація Судака добилася десятиденної відстрочки знесення шести будинків і готелів, самовільно побудованих на ділянці, яка була здана в оренду комерційній структурі.

Спірна ситуація виникла в 2007 році після передачі Судакською міською радою в оренду земельної ділянки, на якій вже перебували житлові будинки та міні-готелі, побудовані на місці самозахоплення ще в 2000 році. Місцеві жителі неодноразово намагалися узаконити право на землю.

 

Росія визнала Сенцова і Кольченко громадянами України

23 березня. Уповноважений з прав людини в Росії Елла Памфілова в доповіді про резонансні справи за 2015 рік повідомила про визнання кримчан Олега Сенцова і Олександра Кольченко громадянами України.

«В результаті вжитих за скаргами Сенцова і Кольченко дій уповноваженого була усунена правова невизначеність щодо їх громадянської належності та визнано їх українське громадянство», — йдеться в документі.

Адвокат Олександра Кольченка Світлана Сидоркіна заявила, що визнання українського громадянства її підзахисного, а також Олега Сенцова є хорошим знаком в розгляді питання про їх екстрадицію в Україну.

«Думаю, доповідь Памфиловой (російським омбудсмен – ред.) узгоджена з владою. Тому посилання в доповіді ППЧ на українське громадянство Кольченко і Сенцова сприймаю як знак позиції влади з цього питання. Дуже сподіваюся, що це хороший знак для нас, і вони повернуться в Україну», — сказала Сидоркіна.

 

«Справу 26 лютого» повернули в прокуратуру через помилки

24 березня. Київський “райсуд” Сімферополя повернув обвинувальний висновок у «прокуратуру Криму» через те, що він був складений з порушеннями.

«Суд залишив подання прокурора Поклонский, так само як і скарги адвокатів, без задоволення. Справа «26 лютого» йде в прокуратуру. Крім того, суд залишив Чийгоза, Асанова і Дегерменджі під вартою до 24 квітня», — пише адвокат Ахтема Чийгоза Микола Полозов.

При цьому адвокат не виключає збільшення кількості інкримінованих статей і розширення списку обвинувачених. Також Полозов вважає, що з одного боку можливо паралельне ведення процесів «26 лютого» і справи про заборону Меджлісу, з іншого — поділ справи «26 лютого» на кілька справ з різними фігурантами, щоб працювати більш оперативно.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті