Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 16 – 20 січня

23 / 01 / 2017

Україна подасть позов проти Росії до Міжнародного суду в Гаазі

16 січня. Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ передати позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

Він зауважив, що на сьогодні завершено процес тривалої досудової роботи, підготовлено позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі, цей позов відбувається в рамках Конвенції щодо протидії фінансування тероризму.

 

Українського активіста Виноградова і його тещу звільняють з роботи після обшуку

16 січня. Українського активіста Андрія Виноградова і його тещу звільняють з роботи, після того як в його будинку співробітники ФСБ провели обшук.

Нагадаємо, 12 січня співробітники ФСБ провели в будинку Андрія Виноградова обшук. Самого активіста і його дружину Наталю Харченко відвезли на допит у ФСБ. За інформацією адвоката Едема Семедляева, стосовно Харченко проводиться дослідча перевірка за ч. 2 ст. 280 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

Андрій Виноградов працює в приватній компанії «Платан», яка займається продажем будівельних матеріалів. За інформацією Виноградова, мати Наталії Харченко, яка працює головним бухгалтером нафтогазового підприємства, також хочуть звільнити.

 

Емір-Усеїна Куку звинуватили в насильницькому захопленні влади в Росії

18 січня. Нове звинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» пред’явлено ще одному фігуранту ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїну Куку.

Нагадаємо, аналогічне звинувачення було пред’явлено іншим фігурантам ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Вадиму Сіруку та Енверу Бекірову. Адвокат Еміль Курбедінов раніше заявив, що пред’явлення нового обвинувачення за статтею 278 КК РФ може бути пов’язане із затягуванням розслідування.

 

Активісту Сулейману Кадирову призначена додаткова психолого-лінгвістична експертиза

19 січня. Активісту, члену регіонального Меджлісу Сулейману Кадирову призначена додаткова психолого-лінгвістична експертиза.

Згідно з результатами раніше призначеної лінгвістичної експертизи, коментар, який Кадиров нібито залишив в соцмережі Facebook не є закликом до екстремістських дій, а лише їх схваленням. Відтак нова експертиза має остаточно визначити чи були дії, начебто вчинені активістом лише схваленням екстремістської діяльності чи закликом до екстремізму.

 

Влада Криму не порушувала кримінальні справи за фактом викрадення п’ятьох українців

19 січня. За фактом насильницького зникнення п’ятьох українців в Криму слідчі органи Криму не порушували кримінальних справ. Ще за фактом шести насильницьких зникнень попереднє слідство було призупинено. Так кримінальні справи не було порушено за фактом насильницького зникнення Валерія Ващука, Івана Бондарця, Василя Черниша, Федора Костенко та Марселя Аляутдінова. За фактом насильницького зникнення Мухтара Арісланова, Сейрана Зінедінова, Тимура Шаймарданова, Ескандера Апселямова, Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова попереднє слідство призупинили.

 

Свідків у «справі 26 лютого» можуть звинуватити у лжесвідченні

20 січня. Адвокати у «справі 26 лютого» висловили сумніви в тому, що свідчення сторони обвинувачення не сфальсифіковані під час слідства. Такий висновок був зроблений за підсумками засідання Центрального районного суду Сімферополя 20 січня. Під час засідання допитали кількох свідків, свідчення яких істотно відрізнялися від тих, що вони дали раніше під час попереднього слідства.

 

У суді по «справі Чийгоза» почали досліджувати відеодокази

20 січня. У Верховному суді Криму на черговому засіданні у справі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза продовжили досліджувати речові докази.

За словами адвоката Миколи Полозова, на відеозаписах видно, як прихильники партії «Русское единство» своїми діями провокують учасників «проукраїнського» мітингу і організовано створюють тисняву. На кількох відеозаписах, також зафіксовані дії Ахтема Чийгоза. Зокрема, видно, як заступник голови Меджлісу намагається заспокоїти учасників проукраїнського мітингу.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті