Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 10 – 16 квітня

17 / 04 / 2017

Фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт до 11 травня

9 квітня. Київський райсуд Сімферополя продовжив арешт всім фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на місяць – до 11 травня. Суд мотивував рішення тим, що заарештовані є «політичними в’язнями, через це їх випускати не можна, тому що їм сприятимуть у втечі». Після 12 травня клопотання про продовження арешту розглядатиме Верховний суд Криму.

 

Міжнародний суд ООН винесе рішення про тимчасові заходи у справі України проти Росії 19 квітня

10 квітня. Міжнародний суд ООН в Гаазі повідомив, що 19 квітня буде винесено рішення про тимчасові заходи щодо позову України проти Росії. Усні дебати пройшли в Гаазі на початку березня 2017.

 

Знесення торгових павільйонів на Центральному ринку Сімферополя

11 квітня. Влада Сімферополя почала знесення мікроринку на Козлова. Територію навколо мікроринку було обгороджено, оточено співробітниками поліції о 4:00. Знесення торгових павільйонів здійснювало більше десяти одиниць техніки.

 

Українські дипломати не можуть потрапити на зустріч з Русланом Зейтуллаєвим

11 квітня. Українських дипломатів не допускають до оголосишого голодування фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаева. Жодну з вимог політв’язня не було виконано.

 

Обшуки у кримських татар в Бахчисараї

13 квітня. У Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Мідата Муждабаєва. Їх затримали, доставили в місцевий відділ поліції і пред’явили звинувачення за статтею 20.3 КоАП РФ. У МВС РФ по Криму вчорашні події назвали «плановими заходами, спрямованими на виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації». У будинку Мустафаєва між людьми і силовиками виник конфлікт. Як повідомляють очевидці, силовики застосували кийки і стріляли в повітря. В результаті затримали п’ятьох кримських татар.

 

Суд допитав Ільмі Умерова по «справі Чійзога»

13 квітня. В ході чергового судового засідання суд по «справі Ахтема Чийгоза» допитав Ільмі Умерова. На мітингу 26 лютого Ільмі Умеров бачив Ахтема Чийгоза. Умеров в черговий раз підтвердив слова свідків захисту про те, що Чийгоз жестами заспокоював людей.

 

Стан Зейтуллаєва значно погіршився

14 квітня. Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Руслан Зейтуллаєв за десять днів голодування втратив більше шести кілограм. Адвокат Еміль Курбедінов заявив, що стан Зейтуллаева значно погіршився. Стоячи говорити Руслан Зейтуллаєв вже не може.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті