Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 1–7 жовтня

12 / 10 / 2018

 «Суд» змінив вирок голодуючому українському активісту Володимиру Балуху

3 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/-sud–zminiv-virok-goloduyuchomu-ukrayinskomu-aktivistu-volodimiru-balukhu/)

«Верховний суд» окупованого Криму розглянув скаргу захисту Балуха на вирок про визнання його винним у «дезорганізації діяльності ІТУ» (ізолятор тимчасового утримання). Володимир Балух відмовився брати участь в засіданні через відеозв’язок. Вимогу захисту про привезення ув’язненого на засідання «суд» відхилив і вирішив продовжити засідання без присутнього «засудженого». За підсумками засідання, вирок Балуху було «пом’якшено» – 4 роки і 11 місяців замість попередніх 5-ти років.

«Справа Веджіє Кашка»: «суддя» обмежив строк ознайомлення з матеріалами «справи»

4 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/-sprava-vedzhiye-kashka—suddya–perenis–sudove–zasidannya/) Суддя так званого «Київського районного суду» (м. Сімферополь) прийняв клопотання адвоката Едема Сємєдляєва щодо перенесення «судового» засідання для ознайомлення з матеріалами справи. «Сторона обвинувачення» заявила про «затримування адвокатами судового процесу».

ЄСПЛ доєднав скаргу Сенцова зі справою «Україна проти Росії» щодо анексії Криму

4 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/yespl-povyazav-skargu-zi-spravoyu-ukrayini-v-rosiya-pro-aneksiyu-krimu/ ) Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд РФ представити письмові висновки у справі засудженого українського режисера Сенцова, в яких потрібно буде відповісти, чи потрапляв Сенцов під юрисдикцію РФ. Також, рішення у справі Сенцова буде представлене після (і в контексті) рішення у справі «Україна проти Росії», яка розглядається в ЄСПЛ.

Український політв’язень Олег Сенцов припинив голодування

5 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/ya-zmushenii-pripiniti-svoyu-golodovku-z-zavtrashnogo-dnya-sentsov-napisav-lista/) Олег Сенцов оголосив про припинення свого голодування з 6 жовтня. Він пояснив своє рішення тим, що щодо нього заплановане використання примусового харчування, і він не може цьому завадити. Попри те, що в РФ (без надання медичних висновків) заявляють про задовільний стан Олега, процес виходу з голодування є небезпечнішим, аніж власне саме голодування.

Фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» Мустафаєву і Смаїлову «суд» продовжив строк утримання під вартою

5 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/figurantam–spravi-khizb-uttakhrir–mustafayevu-i-smailovu–sud–prodovzhiv-termin-utrimannya-pid-vartoyu/) «Київський районний суд» (м. Сімферополь) на відкритому засіданні ухвалив рішення об’єднати справи проти Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова. «Сторона обвинувачення» виступила проти переведення Мустафаєва і Смаїлова під домашній арешт і наполягала на продовженні їхнього строку утримання під вартою до 9 грудня 2018 року. Прохання «обвинувачення» були прийняті «судом».

Слідчий відмовляє у доступі до відео з матеріалу перевірки за фактом смерті Веджіє Кашка

5 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/slidchii-vidmovlyaye-v-dostupi-do-videozapisiv-z-materialu-perevirki-za-faktom-smerti-vedzhiye-kashka-polozov/) Матеріали за фактом смерті ветеранки кримськотатарського руху Веджіє Кашка утримуються в «Головному слідчому управлінні Слідчого комітету РФ по Республіці Крим». Так слідчий пояснив відмову надати відеозаписи для вивчення адвокатові Ніколаю Полозову. Полозов припускає, що запит лишився відхиленим через те, що на відеозаписах є те, що приховує «слідство».

«Голова державної ради» окупованого Криму Константінов визнав проблеми з медициною в Армянську

6 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/skorochennya-narodzhuvanosti-vidsutnist-medpersonalu-i-nestacha-reaktiviv-konstantinov-viznav-problemi-meditsini-v-m-armyansk/)

Після відвідання центральної міської лікарні Армянська, Константінов заявив про те, що медичний заклад необхідно терміново рятувати – він заявив, що відновлення буде неможливим. Лишається неочевидною причина такої заяви, зважаючи на факт екологічної ситуації в Армянську після надзвичайної ситуації на заводі «Титан».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті