Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ще п'ятьох кримськотатарських активістів оштрафували у справах про масові затримання в жовтні

16 / 11 / 2021

Підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя виніс штрафи п’ятьом кримськотатарським активістам, яких поліція затримувала 11 та 29 жовтня біля «Кримського гарнізонного військового суду».

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на громадського захисника Сабрі Талипова.

За його словами, «суд» не звернув жодної уваги на аргументи на захист обвинувачених та призначив штрафи:

  • Аметхану Умерову та Іскандару Джелялову — 10 тисяч рублів кожному (3,5 тис. грн);
  • Ескендеру Меметову, Азізу Аджаметову та Аблякіму Мензатову — по 15 тисяч рублів (5,4 тис грн).

«Всі обвинувачення ґрунтуватися на домислах, але судді цього вистачає, щоб винести рішення», — сказав після засідання Сабрі Талипов.

Нагадаємо, з 11 жовтня по 1 листопада в окупованому Сімферополі відбулося 4 масові затримання активістів біля будівлі «Кримського гарнізонного військового суду».

Люди, які зібралися поруч із «судом», хотіли стежити за розглядом апеляції Красногвардійської групи «Хізб ут-Тахрір» і за винесенням рішення у справі «Бахчисарайської групи».

11 жовтня було затримано 20 активістів.

Пізніше сімох із них оштрафували за «організацію масового одночасного перебування громадян у громадських місцях, які спричинили порушення громадського порядку» (ст. 20.2.2 КпАП РФ).

25 жовтня окупаційна поліція Криму затримала 21 активіста та журналіста, а також адвоката Едема Семедляєва, який відмовився на вимогу поліцейського роздягатися догола. Наступного дня 14 ыз затриманих були оштрафовані (також за ст. 20.2.2 КпАП РФ), сімох виправдали. Едема Семедляєва, звинуваченого в «непокорі поліцейським», звільнили, оскільки окупаційна поліція не змогла без помилок скласти на адвоката протоколи.

Проте 11 листопада на Семедляєва знову склали протоколи (цього разу «правильні») і заарештували на 12 діб.

29 жовтня окупаційна поліція затримала 31 активіста. Увечері того ж дня їх відпустили, на деяких склали протоколи за ст. 20.2.2 КпАП РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини