Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сервет Газієв

27 / 01 / 2021

Сервет Газієв, активний відвідувач всіх судових процесів за політично вмотивованими справами в Криму. За своє життя доклав багато зусиль для формування національно-культурної ідентичності серед кримських татар. Його останній перед арештом відеоролик, розміщений на ютюб-каналі — «Аталар сезлери» («Приказки») — розкриває значення кримськотатарського прислів’я «Алім олмакъ къолай, адам олмакъ къыйын» («Бути вченим легко, бути людиною складно»). Звертаючись до співвітчизників, Сервет-ага каже: «Найкращі знання — це ті, які приносять користь. Ми повинні підтримувати один одного, допомагати один одному, просвітлювати, отримувати знання». 

Під вартою, в СІЗО Ростова-на-Дону у Сервета Газієва загострились хронічні хвороби, але на прохання про обстеження він отримав відмову. Звинувачується за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації», до 20 років позбавлення волі).  

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки