Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Руслан Месутов

2 / 02 / 2021

18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 16 серпня 2021 року за ч.1 ст.205.5 КК рф)

11 вересня Руслану Месутову виповниться 58 років. Він народився в місті Каттакургані Самаркандської області Узбекистану, а в 1988 році повернувся* на історичну батьківщину – до Криму. Працював токарем на завод в Алушті, де йому виділили земельну ділянку. Пізніше він перевіз до Криму батьків та сестер.

Руслан був членом товариства народного руху кримських татар. У селі Малий Маяк він організував мусульманську громаду «Авдет», що входить до складу Духовного управління мусульман Криму. Месутов одружений, має двох синів

До арешту був охоронцем у мечеті. Також займався громадською діяльністю, організовував мусульманські свята, допомагав із похоронними питаннями, опікуючись оформленням документів, проводив молебени.

10 червня 2019 року в його будинку в селі Малий Маяк провели обшук. Згодом Руслана заарештували. 16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд засудив його до 18 років позбавлення волі.

«Я вважаю, що це показове покарання, тиск на наш народ за нашу позицію, погляди та віру! Але наш народ не зламати, як і наших людей у 1944 році. Завдяки єдності ми вижили, зберегли наші традиції і їм не викоренити те, що ми несемо віками в наших генах! Наша родина та сім’ї політв’язнів дуже вдячні за підтримку народу, адвокатів, які завжди приходять на допомогу! Дякую правозахисникам, журналістам, які на свій страх і ризик висвітлюють всю правду, всю ту несправедливість до наших хлопців. Хочеться побажати нашим хлопчикам стійкості, терпіння, якому Руслан вчив мене все своє життя, і завдяки чому я тримаюся. Ми чекаємо вас незабаром під Хайтарму й «козь айдин к’авесі»! Корюшкендже (прим. — до зустрічі)!», — ділиться сестра політв’язня.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Руслана Месутова особою, позбавленою свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27 % до 46 % людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки