Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Арсен Абхаїров

1 / 02 / 2021

13 років позбавлення волі (вирок від 3 листопада 2020 року за ст.205.5 ч.2 КК рф)

У 1992 році родина Абхаїрових повернулась* до Криму з Узбекистану, у цей час Арсену було 7 років.

У жовтні 2015 року одружився Абхаїровою Азізою. У сім’ї Арсена двоє дітей. До арешту він займався торгівлею сільськогосподарською продукцією.

14 лютого 2019 року Абхаїрова арештували після обшуку в його будинку в селищі Жовтневе Красногвардійського району Криму. У той день також затримали Рустема Емірусєїнова та Ескендера Абдулганієва. 3 листопада 2020 року суд оголосив їм вирок. Арсена Абхаїрова засудили до 13 років позбавлення волі.

«Арсен доброзичлива й чуйна людина, яка не відмовляла в допомозі тим, хто її потребував. Не міг лишатися осторонь проблем свого народу, за активну позицію та свої релігійні переконання потрапив під каток репресивної машини. Арсен дбайливий батько, який дуже любить своїх дітей. До арешту весь вільний час намагався приділяти сім’ї та вихованню. Як дбайливий і чуйний син він також піклувався про свою матір і був її надійною опорою» — відгукується про свого чоловіка Азіза Абхаїрова.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Абхаїрова Арсена особою, позбавленою волі з політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада примусово депортувала з Криму приблизно 430 тисяч кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% від загальної кількості депортованих кримських татар. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки