Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прем’єра фільму про Нарімана Джеляла відбулась на саміті Кримської платформи

25 / 10 / 2022

Міжнародна прем’єра фільму «Голос Криму. Наріман Джелял», створеного у партнерстві з КримSOS, відбулася на саміті Кримської платформи у Загребі. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«24 жовтня на саміті Кримської платформи у хорватській столиці Загреб міжнародна авдиторія вперше побачила документальну стрічку «Голос Криму. Наріман Джелял». КримSOS долучився до її створення як партнер проєкту, адже Наріман Джелял усоблює усі ті принципи людяності, за які ми боремось», — розповів Олексій Тільненко.

Ідею документального фільму «Голос Криму. Наріман Джелял» презентували 15 лютого 2022 року, ще до початку повномасштабного вторгнення. Він розповідає історію першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, активіста та журналіста Нарімана Джеляла.

У зйомках взяли участь дружина Джеляла Левіза, його близькі друзі, активісти кимськотатарського руху й журналісти: Лемар Юнусов, Юсуф Куркчі, Ельмаз Акімова, Заїр Смедляєв, Гульнара Абдулаєва, Алім Алієв, Бекір Мамут та Шевкет Кайбуллаєв, політики Ільмі Умеров та Рефат Чубатов, адвокат Микола Полозов. Про перші кроки Нарімана Джеляла також згадує лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

«Історія Нарімана Джеляла демонструє усю незламність людини, яка бореться за свободу свого народу навіть попри репресії та загрозу власному життю. Від початку окупації Криму він залишався головним елементом підтримання з’язку між півостровом та материковою Україною. Саме його свобода та голос є невід’ємною частиною вільної і єдиної України», — додав Олексій Тільненко.

Документальну стрічку «Голос Криму. Наріман Джелял» у партнерстві з КримSOS створила Лабораторія журналістики суспільного інтересу. Продюсеркою проєкту стала Наталя Гуменюк, а режисеркою – Анна Цигма. 

Наріман Джелял був затриманий представниками ФСБ РФ у вересні 2021 після проведення саміту Кримської платформи. 21 вересня так званий «верховний суд Криму» оголосив вирок Першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадянському журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову. Наріман Джелял був засуджений до 17 років позбавлення волі з відбуванням терміну в колонії суворого режиму. Також він має сплатити штраф у сумі 700 тисяч рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини