Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS збирає гроші для фільму про політв'язня Нарімана Джеляла

15 / 02 / 2022

15 лютого в Українському кризовому медіацентрі (УКМЦ) відбулась презентація ідеї фільму «Голос з Криму. Наріман Джелял». Також КримSOS та Лабораторія журналістики суспільного інтересу запустили кампанію на Спільнокошті зі збору коштів для його виробництва.  На даний момент вже зібрано 2600 грн з 120 тис. грн. Гроші можна буде перевести до кінця квітня. За внески також передбачені подарунки – від листівок до вечері у кримськотатарському ресторані.  

«Коли затримали Нарімана після Кримської платформи, ми усі чекали великої реакції з боку міжнародних та українських політиків. Чекали, що його обміняють, але цього не сталось. Наріман фактично заміняв незалежні медіа, які витіснули з півострову. А інформація у кризових ситуаціях – дуже цінна. Бо знаючи усе про подію, ми можемо на неї відреагувати, вирішити проблеми», – сказав Денис Савченко, голова правління КримSOS 

Несправедливість ситуації зі сфабрикованою справою проти Нарімана, а також його вагомий внесок у захист прав кримських татар надихнули Наталю Гуменюк на створення фільму про активіста. Непересічна особистість Нарімана та його історія – це приклад боротьби за права усіх кримчан, попри небезпеку з боку російських силовиків. 

«Зараз відбувається прихована депортація кримських татар. Усю еліту змусили покинути рідну землю, інших – посадили за ґрати. А Наріман свідомо залишився та вів політичну та громадську діяльність. Я була вражена видатною особистістю Нарімана», – ділиться Анна Цигима, режисерка фільму. 

За підтримки КримSOS автори почали збирати відео матеріал для документального фільму. Зараз автори проводять інтерв’ю знайомих та колег Нарімана. У кожного питають «Чому Наріман залишився та не поїхав?».   

Та щоб продовжити роботу над фільмом, команді потрібні кошти для монтажу та часткової оплати інших робіт. Саме для цього запустили кампанію на платформі «Спільнокошт». Її ціллю є зібрати 120 тис грн на виробництво фільму. 

«Абсолютно несправедливо, що Джеляла не знають як борця за Крим, – сказала Наталя Гуменюк, продюсерка проєкту, – І 120 тис грн – це невелика сума як для створення кіно. Вважаю, що нам соромно просити ці гроші у міжнародних донорів, щоб ми могли створити фільм про нашого Нарімана»  Документальний фільм про політв’язня Нарімана Джеляла планують показувати на українських та закордонних телеканалах. І щоб активісти могли втілити плани у життя, кожен може зробити свій внесок на сайті «Спільнокошту».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини