Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські правозахисні організації засудили вирок Наріману Джелялу та братам Ахтемовим

21 / 09 / 2022

Українські правозахисники засудили вирок трьом кримським татарам: Наріману Джелялу, Асану Ахтемову та Азізу Ахтемову. Про це йдеться у спільній заяві українських правозахисних організацій, що була опублікована сьогодні, розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Ми, українські правозахисні організації, переконані, що арешт Нарімана Джеляла та братів Ахтемових — це помста окупаційної влади за проведений Україною Установчий Саміт Кримської платформи, першого міжнародного формату, метою якого є деокупація території АР Крим та м. Севастополя. Більше того, російські силовики відкрито сказали Наріману Джелялу про те, що справжньою причиною його затримання є його участь у Саміті Кримської платформи», — пояснює Євгеній Ярошенко;

Серед вимог українських правозахисників до урядів іноземних держав та міжнародних організації, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи:

  • Збільшити всебічну, включаючи військову, підтримку України з метою деокупації всіх територій України, включно з Кримським півостровом;
  • Висловити рішучий консолідований протест проти вироку Наріману Джелялу, Асану Ахтемову та Азізу Ахтемову у сфабрикованій кримінальній справі;
  • Запровадити персональні санкції проти осіб, які причетні до репресій проти Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова та інших осіб, зокрема співробітників ФСБ, суддів, слідчих, прокурорів тощо;
  • Надавати всебічну підтримку Наріману Джелялу, Асану Ахтемову, Азізу Ахтемову й іншим жертвам політичних репресій в Криму, їхнім родинам та адвокатам.

21 вересня так званий «верховний суд Криму» оголосив вирок Першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадянському журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову. Їх звинувачують у нібито підриві газопроводу у селі Перевальне біля Сімферополя, контрабанді і зберіганні вибухових речовин.

Сумарний термін позбавлення волі обвинуваченим – 45 років, крім того сума штрафу на трьох складає 1 мільйон 700 тисяч рублів.

Наріман Джелял був засуджений до 17 років позбавлення волі з відбуванням терміну в колонії суворого режиму. Також він має сплатити штраф у сумі 700 тисяч рублів. Асана Ахтемова засудили до 15 років у колонії суворого режиму, а Азіза Ахтемова — до 13 років колонії суворого режиму. Обидва брати мають виплатити по 500 тисяч рублів штрафів.

Джерело фото: Кримський процес

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини