Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники подали в МУС докази злочинів в Криму

18 / 11 / 2016

Неурядова правозахисна організація “Міжнародне партнерство за права людини” (МППЧ) (Брюссель) представила Міжнародному кримінальному суду (МКС) звіт з фактами доказів військових злочинів і злочинів проти людяності в окупованому Криму. Над звітом також працювали організації «Truth Hounds», «Крим SOS» і «Кримська контактна група з прав людини».

МППЧ у свою чергу розраховує, що МКС почне розслідування за цими фактами.

“Цей звіт готувався протягом двох років у тісній співпраці з організацією” КримSOS “, контактною групою з прав людини в криму і іншими громадськими організаціями … Докази, які зібрані і представлені в цьому звіті, перш за все, збиралися польовими місіями … і вони базуються на інтерв’ю, даних свідків і жертв злочинів “, – розповіла директор МППЧ Бріджит Дюфур на прес-конференції в четвер 17 листопада.

Вона повідомила, що серед наданих суду матеріалів задокументовано факти 7 вбивств, 15 насильницьких зникнень, 90 випадків незаконного утримання під вартою, 39 випадків тортур та інших форм нелюдського поводження.

До суду також передана інформація про випадки заволодіння державною та приватною власністю, примусове переміщення майже 60 тис. цивільних.

“Ці злочини є широкомасштабними і систематичними. Саме тому ці докази були подані Міжнародному кримінальному суду вчора нами, згідно зі ст. 15 Римського статуту, ми хочемо боротися з безкарністю, і хочемо, щоб МКС притягнув до відповідальності злочинців”, – зазначила Дюфур.

Юрист, менеджер проектів МППЧ Симон Папуашвілі висловив надію, що МКС почне розслідування за фактами злочинів у Криму.

“Що ми хочемо від МКС, щоб суд розпочав офіційне розслідування, встановив винних і привернув їх до відповідальності … У звіті підкреслюється, що масштабна атака на кримськотатарське населення … організована і ретельно спланована та диригувалася владою Російської Федерації?”, – підкреслив він.

За його словами, дані, надані правозахисниками, знаходяться в Департаменті попереднього розгляду МКС.

Папуашвілі також пояснив, що для прийняття рішення про початок розслідування суду необхідний тривалий час, орієнтовно кілька років.

Нагадаємо, вчора, 16 листопада, Росія відмовилася від ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Гаазі. За два дні до цього офіс прокурора МКС опублікував звіт про попереднє розслідування подій на Україні.

Документ констатує існування збройного конфлікту між Росією і Україною і фіксує численні злочини, вчинені в Криму і на сході України з кінця лютого 2014 року.

Російський МЗС так прокоментував рішення про відмову від ратифікації Римського статуту: «На жаль, Суд не виправдав покладених на нього надій і не став справді незалежним, авторитетним органом міжнародного правосуддя».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини