Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Івана Яцкіна помістили у ШІЗО через «відсутність вільного місця в інших камерах», — адвокат

4 / 11 / 2021

Українського політв’язня Івана Яцкіна без причин 3 дні тримали у ШІЗО російської колонії під час незаконного етапування з Криму до РФ.

 Про це у Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

За його словами, зараз Івана Яцкіна тимчасово утримують у виправній колонії №2 у селищі Двубратський Краснодарського краю.

Двубратський – селище у 78 км від Краснодару

«Він опинився в камері, яка не опалюється, внаслідок чого захворювання ніг загострилося. Крім того, одразу після прибуття етапу до колонії він був поміщений у ШІЗО на три доби. Причому жодних стягнень щодо нього не було. Просто у камерах не було вільного місця. Важливо розуміти, що під час незаконного перебування у ШІЗО, за чинним розпорядком, у денний час нари кріпилися до стіни, внаслідок чого Іван Яцкін був змушений три дні поспіль провести весь денний час у ШІЗО на хворих ногах», — написав адвокат.

Як ми повідомляли раніше, Івану Яцкіну може загрожувати ампутація ніг, оскільки їхній стан постійно погіршується, в ув’язненні йому не надають медичної допомоги, а під час етапування з Криму у хворого політв’язня зникли важливі медикаменти.

Нагадаємо, кримчанина Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року в окупованому Криму. 

За версією російського слідства, Іван Яцкін вчинив державну зраду у формі шпигунства на користь Служби безпеки України (ст. 275 КК РФ).

21 травня 2021 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Івана Яцкіна до 11 років ув’язнення в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на один рік після звільнення.

16 вересня 2021 року виїзна колегія третього апеляційного суду з Сочі відхилила апеляцію захисту Івана Яцкіна і залишила йому вирок без змін.У жовтні 2021 року стало відомо, що Яцкіна незаконно етапували з окупованого Криму на територію РФ. Його везуть до однієї з колоній Кемеровської області.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини