Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Івана Яцкіна незаконно етапували з Криму, — адвокат

20 / 10 / 2021

Українського політв’язня Івана Яцкіна етапували з СІЗО Сімферополя до місця відбування покарання. Про це QirimInfo повідомив адвокат Микола Полозов з посиланням на дружину Яцкіна Гульнару Кадирову.

За словами захисника, ні йому, ні родичам Івана Яцкіна не повідомили, куди саме його відвезли.

«Про етапування стало відомо, коли його дружина вчора збиралася передати ліки йому і їй відмовили в прийнятті передачі, заявивши, що він відбув з СІЗО Сімферополя. Куди саме він відбув, служба виконання покарань не повідомляє. Згідно із законом, родичів сповіщають про це протягом 10 днів з моменту прибуття на місце відбування покарання. Але скільки триватиме етап, де Яцкін перебуватиме, це нікому невідомо», — сказав адвокат.

Відзначимо, що етапування ув’язнених з окупованого Криму порушує статтю 49 Женевської конвенції IV. Ця стаття забороняє примусові переміщення цивільного населення за межі окупованої територій. Це діяння також є одним з видів військових злочинів відповідно до Римським Статутом Міжнародного кримінального суду.

Відзначимо, що етапування ув’язнених з окупованого Криму порушує статтю 49 Четвертої Женевської конвенції . Ця стаття забороняє примусові переміщення цивільного населення за межі окупованої територій. Це діяння також є різновидом військових злочинів відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, кримчанина Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року в окупованому Криму. Його звинуватили у скоєнні злочину, передбаченому ст. 275 КК РФ.

За версією слідства, Іван Яцкін вчинив державну зраду у формі шпигунства на користь Служби безпеки України.

21 травня 2021 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Івана Яцкіна до 11 років ув’язнення в колонії суворого режиму з обмеженням свободи в один рік після звільнення.

16 вересня 2021 року виїзна колегія третього апеляційного суду з Сочі відхилила апеляцію захисту Івана Яцкіна і залишила йому вирок без змін.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини