Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Івану Яцкіну може загрожувати ампутація ніг, — адвокат

2 / 11 / 2021

В українського політв’язня Івана Яцкіна зникли важливі медикаменти під час незаконного етапування з Криму до Росії. Без ліків та без адекватного лікування йому може загрожувати ампутація ніг.

Про це у коментарі QirimInfo повідомив адвокат кримчанина Микола Полозов.

За його інформацією, зараз Яцкіна тримають в одній із колоній у Краснодарському краї РФ. Його етапують у Кемеровську область.

«‎Стан здоров’я у нього незадовільний через хронічне захворювання ніг. З’ясувалося, що під час етапу в нього зникли необхідні медикаменти, бинти, мазі. Усі роки російського ув’язнення він не отримував необхідного лікування. На етапі йому також ніхто медичної допомоги не надає. Відсутність цих медикаментів може погіршити і так поганий стан його ніг. Це може призвести до їхньої ампутації«», – сказав адвокат.

Нагадаємо, кримчанина Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року в окупованому Криму. 

За версією російського слідства, Іван Яцкін вчинив державну зраду у формі шпигунства на користь Служби безпеки України. (ст. 275 КК РФ.)

21 травня 2021 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Івана Яцкіна до 11 років ув’язнення в колонії суворого режиму з обмеженням свободи в один рік після звільнення.

16 вересня 2021 року виїзна колегія третього апеляційного суду з Сочі відхилила апеляцію захисту Івана Яцкіна і залишила йому вирок без змін.

У жовтні 2021 року стало відомо, що Яцкіна незаконно етапували з окупованого Криму на територію РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини