Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв’язнів Аліма Суф’янова і Сейрана Хайредінова незаконно етапували з Криму в Росію

30 / 06 / 2021

Фігурантів четвертої Бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Аліма Суф`янова та Сейрана Хайредінова незаконно етапували з окупованого Криму в Ростов-на-Дону для участі в процесі над ними в Південному окружному військовому суді.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружину Хайредінова, а також на адвоката Лілю Гемеджі. При цьому нікому з них достеменно невідомо, коли саме їх етапували. Обидві вважають, що це сталося приблизно в кінці травня — на початку червня.

«Згідно з міжнародним законодавством, це порушує статтю 49 Женевської конвенції IV, яка забороняє під будь-яким виглядом депортацію жителів окупованій території. Порушенням є в цілому практика етапування жителів Криму до Росії, що відноситься і до ув’язнених», — сказала Ліля Гемеджі.

Засідання по їхній справі призначено на 26 липня.

Нагадаємо, Алім Суф’янов, Сейран Хайретдінов, а також Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Вадим Бектеміров та Зекір’я Муратов були затримані 7 липня 2020 року після обшуків у їхніх будинках. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Публікації