Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Підбірка законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих від збройної агресії проти України

28 / 12 / 2023

Правозахисники підготували підбірку законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих від збройної агресії рф проти України. Це 13 законопроєктів, які були подані восени 2023 року.

Підбірка включає: 

  • опис основного змісту проєкту; 
  • поточний статус його опрацювання; 
  • огляд позитивних та негативних сторін.

До прикладу, проєкт №10256 пропонує створити Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф. Завдяки Реєстру здійснюватиметься облік громадян, життю та здоров’ю яких завдано шкоди.

Серед позитивних сторін законопроєкту — забезпечення обміну інформацією про постраждалих між різними системами, а також єдиний облік видатків, пов’язаних із наданням допомоги. Крім того, зібрані дані посилять звернення до міжнародного компенсаційного механізму. 

Однак спектр випадків завдання шкоди життю та здоров’ю занадто широкий. До нього належить не лише фізична шкода, спричинена воєнними злочинами, а й емоційне напруження та дискомфорт. Такий розлогий перелік значно ускладнює надання компенсації.

Ще один законопроєкт №10137 стосується права мешканців тимчасово окупованих територій на отримання пенсії. Він пропонує у період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його завершення встановити особливу процедуру звернення за призначенням пенсії.

Головна позитивна зміна, яку запроваджує законопроєкт, — збільшення способів реалізації права на пенсійне забезпечення. Однак незрозуміло, який саме територіальний орган Пенсійного фонду України буде приймати заяви від громадян. 

Крім самих законопроєктів, у підбірці надані посилання на звернення правозахисників щодо того чи іншого проєкту, детальні аналізи документів тощо. 

Повний текст підбірки законопроєктів переглядайте за посиланням нижче. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Інфографіка