Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Обшуки і затримання в Криму 31 серпня: що відомо зараз

31 / 08 / 2020

Про це QirimInfo повідомили місцеві активісти і родичі затриманих.

За словами дружини Айдера Кадирова Ульвіє, силовики, які увірвалися в її будинок, шукали іншу людини.

«До нас прийшли о 6 ранку. Забігли, почали стукати в двері. Зайшли, почали бігати по дому зі зброєю. Стали питати чи є хтось в домі ще. Були тільки ми і діти маленькі. У них була постанова, але не на мого чоловіка, а на якогось Умітджона Дададжонова. Я не знаю цю людину. Його підозрюють за статтею 205 (теракт, — ред.). Шукають його, сказали чоловіка відвезуть на допит», — розповіла про обшук у своєму будинку Ульвіє Кадирова.

За словами дружини Енвера Топчі Насіе, російські силовики затримали її чоловіка також по «справі Дададжонова».

На даний момент невідомо — як затримані пов’язані з Умітджоном Дададжоновим і чому їх затримали. Нікому із затриманих не залишили копій постанови на обшук, крім протоколу слідчих дій в будинку Рідвана Умерова.

Юридичну допомогу затриманим погодилися надати Олексій Ладін, Еміне Авамілєва, Сафіє Шабанова і Марлен Халіков. Однак адвокатам і родичам силовики відмовилися підтверджувати, чи привезли затриманих в будівлю УФСБ в Сімферополі.

«Близько 9.40 ранку” ГАЗель “, в якій знаходився Кадиров, заїхала в двір будівлі УФСБ, проте черговий ФСБ пояснює по телефону, що у нього немає інформації щодо його затримання», — написав Сергій Ладін в Facebook.

Адвокати затриманих направили скаргу до Прокуратури «Республіки Крим» з приводу недопуску їх до своїх підзахисних.

Ахмаджон Кадиров — батько Айдера Кадирова подзвонив в поліцію і залишив заяву про зникнення сина.

«Ми знаємо, що вони тут. За машинами силовиків з Нижньогірського району їхали наші хлопці і бачили як у двір заїхали ці машини. Бачили як “Шкода” з Судака приїхала сюди. Тому ми нікуди звідси не підемо», — цитує Ахмаджона Кадирова «Кримська солідарність».

Пізніше адвокатів Сафіє Шабанову і Еміне Авамілєва пустили в будівлю УФСБ «для надання правової допомоги».

Міністерство закордонних справ України в своїй заяві засудило обшуки і затримання в Криму 31 серпня, заявивши, що РФ проводить системні утиски кримчан, які нелояльно налаштовані до окупаційної влади.

«Росія системно застосовує репресивний апарат для переслідування та боротьби із журналістами, включно з громадянськими, та активістами, продовжує політику утисків всіх незгодних з окупацією, від якої особливо страждають представники кримськотатарського народу», — сказано в заяві МЗС України.

Прокуратура і поліція Автономної Республіки Крим відкрили кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків і затримання українських громадян у окупованому Криму.

Українські правозахисні організації, в тому числі КримSOS, в спільній заяві засудили незаконні обшуки і затримання в Криму.

Вибір редакції

Ще Новини