Ви знаходитесь:

Тофік Абдулгазієв

Січень 27, 2021 16:26 0 59
Тофік Абдулгазієв – активіст громадського об’єднання «Кримська солідарність». Активно брав участь у організації та проведенні зустрічей «Кримської солідарності» та заходів «Кримське дитинство» для дітей політичних в’язнів, також займався передачами посилок та необхідних речей для них. 

Перший обшук у його будинку в селищі Кам’янка Сімферопольського району був проведений у травні 2017 року. Тоді силовики шукали якісь документи пов’язані зі зниклою особою, з якою Тофік навіть не був знайомий. Після другого – 27 березня 2019 року, Тофіка заарештували разом із 22-ма іншими активістами. Його вивезли до міста Шахти у Росії, а потім повернули до Сімферопольського СІЗО, де його посадили у підвал. Тофіка Абдулгазієва, батька трьох дітей, звинувачують в участі у діяльності нібито терористичної організації «Хізб ут-Тахрір». 

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів