Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Не забудемо і не зупинимось: КримSOS провела акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму

26 / 05 / 2021

Мета нашої акції — не дати забути українському суспільству про жертв насильницьких зникнень в Криму.

Уже 5 років команда КримSOS виходить під стіни посольства РФ аби нагадати Росії, що на ній, як на окупуючій державі, лежить обов’язок ефективно розслідувати випадки насильницьких зникнень в Криму. 

Але РФ ігнорує наші заклики.

В рамках акції  ми провели невеличкий перформанс: члени команди КримSOS ходили по колу біля входу до посольства тримаючи плакати з іменами жертв насильницьких зникнень в Криму. 

 

Як сказав координатор КримSOS Денис Савченко, цим перфомансом ми хочемо показати, що наші акції можуть здатися нескінченним ходінням по колу, колу наших вимог та російського ігнорування, але ми все одно будемо проводити їх допоки не дізнаємося про долю всіх жертв насильницьких зникнень.

«Для родичів жертв насильницьких зникнень наші акції є дуже важливими. Ми дуже вдячні засобам масової інформації за те, що вони розповідають громадськості, що окупація Криму — це не тільки порушення суверенітету України, не тільки політв’язні, але і велика кількість інших порушень прав людини, у тому числі і викрадення. Попри те, що наші акції безпосередньо не викликають реакції з боку РФ, ми все одно продовжуватимемо говорити про насильницькі зникнення і вимагати від Росії інформації та розслідування цих злочинів», — сказав Денис Савченко.

Але варто зазначити, що РФ не зацікавлена в ефективному розслідуванні, адже саме окупаційна влада РФ в Криму причетна до цих злочинів.

Як нагадав у своїй промові під час акції аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, викрадення в Криму — це спосіб залякування тих, хто чинить спротив російській окупації півострова.

«Рівно 7 років тому, 26 травня 2014 року приблизно в цей самий час в Сімферополі зник Тимур Шаймарданов. Його пошуком зайнявся його соратник Сейран Зінедінов, але через 4 дні і він зник. Його викрали біля однієї із заправок Сімферополя. Тоді українські правоохоронці з’ясували, що сигнали їхніх телефонів були зареєстровані в одному місці — біля санаторію “Дельфін” на околицях Євпаторії. Однак незважаючи на всі наявні дані, російська поліція не розслідувала ці випадки. Більше того, така пасивність говорить про те, що це була спланована акція із викраденням проукраїнських активістів, адже після викрадення Шаймарданова та Зінедінова фактично припинилися останні залишки активного спротиву окупації Криму», — сказав Євгеній Ярошенко.

Нагадаємо, з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини. Пізніше 19 з них вдалося знайти живими, трьох — знайшли в місцях несвободи, одного — екстрадували, шестеро були знайдені мертвими. Про долю 15-ти людей досі нічого невідомо.

Це Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Мухтар Арісланов, Руслан Ганієв, Арлен Терехов, Ервін Ібрагімов, Ескендер Ібраїмов, Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Федір Костенко та Арсен Алієв.

Вибір редакції

Ще Новини