Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: жителю Криму винесли найшвидший вирок у «справах Хізб ут-Тахрір» за роки окупації півострова

20 / 04 / 2023

Російський суд виголосив найшвидший та «найм’якший» вирок жителю Криму в «справах Хізб ут-Тахрір» за роки окупації півострова. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«19 квітня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив жителя Криму до 4 років позбавлення волі за нібито участь у діяльності організації «Хізб ут-Тахрір». За даними суду, вирок був винесений Мурату Мустафаєву. Чоловіка було затримано 11 серпня 2022 року, що робить винесений йому за 8 місяців вирок найшвидшим та «найм’якшим» у «справах Хізб ут-Тахрір» в окупованому Криму», — каже Євгеній Ярошенко.

За наявною інформацією, Мустафаєв нібито став членом «Хізб ут-Тахрір» ще у 2015 році. Російські силовики запевняють, що чоловік визнав свою провину, кримінальну справу розглядали в окремому порядку.

До цього найшвидшим у «справах Хізб ут-Тахрір» у Криму був вирок кримськотатарському активісту Марлену Мустафаєву. 30 листопада Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-дону засудив його до 17 років ув’язнення, з моменту затримання минуло менш як 10 місяців.

Нагадуємо, що 101 громадянин України був затриманий у «справах Хізб ут-Тахрір» у тимчасово окупованому Криму.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» терміном до 19 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини