Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: 101 громадянин України став жертвою політичних переслідувань у Криму у «справах Хізб ут-Тахрір»

25 / 01 / 2023

101 громадянин України став жертвою політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір» в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«101 громадянин України став жертвою політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір» за 9 років окупації Криму. Шістьох кримських татар, які були затримані після обшуків в різних населених пунктах Джанкойського району 24 січня, обвинувачують у нібито «участі в діяльності терористичної організації»», — розповів Євгеній Ярошенко.

Вранці 24 січня в Джанкойському районі АР Крим відбулися обшуки за участі співробітників ФСБ у шести будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Леман Зекір’яєв, Осман Абдуразаков (брат політв’язня Едема Бекірова), Айдер Асанов, Рефат Сейдаметов, Халіл Мамбетов та Екрем Крош (брат політв’язня Енвера Кроша). Затриманих обвинуватили за частиною 2 статті 205.5 КК рф (участь у діяльності терористичної організації), а матеріали кримінального провадження долучають до «Джанкойської групи справи Хізб ут-Тахрір».

Обшуки розпочалися о 4 ранку, за свідченнями родичів затриманим була підкинута заборонена у росії література.

Раніше КримSOS повідомляв, що 95 громадян України стали жертвами політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір» в тимчасово окупованому Криму.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» строком до 19 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини