Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: у школах Криму заборонили піднімати кримськотатарський стяг

9 / 08 / 2023

Окупаційна адміністрація Криму заборонила піднімати кримськотатарський стяг разом із прапором рф та так званої «республіки Крим» на лінійках у школах півострова. Про це КримSOS стало відомо з власних джерел.

Крім того, у школах заборонили планувати деякі заходи, наприклад до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня. Напередодні пам’ятних дат у кримськотатарських школах працюватиме спеціальна комісія, оскільки планування таких заходів розглядатиметься як підготовка провокацій.

За даними КримSOS, письмового розпорядження про заборону прапора не було, однак до шкіл приходили «від адміністрації», тобто – так званого голови Криму Сергія Аксьонова. На запитання про те, чому не можна піднімати прапор, відповідають, що він «ніде не закріплений, є лише прапор рф та «республіки Крим».

Менш ніж за місяць у Криму розпочинається навчальний рік 2023–2024. Згідно зі словами заступника голови Меджліса кримськотатарського народу Ільмі Умерова, після окупації Криму росією, на півострові різко знизилася кількість кримськотатарських шкіл.

«В Криму залишилося сім національних шкіл, але насправді не залишилося жодної, тому що навчання проводиться російською мовою, а кримськотатарська мова вивчається як предмет», – розповідав він у 2021 році.

Водночас із початку окупації росія стабільно займається мілітаризацією освіти в школах на півострові.

Нагадуємо, що 25 червня 2023 року окупаційна російська поліція зупинила колону автівок під кримськотатарськими прапорами в Білогірському районі півострова. Затримали трьох людей: Рустема Курносова, Енвера Усеїнова та Ебабіля Ібрагімова. 

Так званий Білогірський районний суд визнав винними Рустема Курносова та Енвера Усеїнова в адміністративному правопорушенні за статтею 20.2 ч.2 КоАП рф. Кожному призначили штраф. За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, політика переслідування кримських татар за національну символіку порушує низку міжнародних норм. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини